Loading...

نمونه های موفق: برای کار خود ارزش قائل شوید

blog-temp

محسن نوری، ساکن تبریزاست و ۱۰ سال سابقه کار گرافیک کامپیوتری با فتوشاپ، افتر افکت و ۳Ds Max دارد. او در رشته هنرهای تجسمی-نقاشی تحصیل کرده اما به خاطر علاقه اش، آن را در کامپیوتر دنبال کرد. او پروژه ای کار می کند و می گوید این سبک کار کردن را دوست دارد. نمی خواهد یک جا ثابت بماند چون به نظرش مانع پیشرفت می شود. نوری درباره پروژه ای کار کردن و ورودش به پونیشا می گوید:

« پروژه ای نه به این معنی که بازاری کار کنیم، بلکه یعنی خودمان نشان دهیم که این کار در فضای آنلاین راحت تر است.»

 

آیا از فریلنسینگ راضی هستید؟

بله، خیلی. البته می توانم در پونیشا بیشتر فعالیت داشته باشم، اما چون از بیرون هم پروژه می گیرم، کمتر فرصت می کنم. من به همراه یکی از دوستانم با هم برای خودمان کار می کنیم.

در مورد پروژه طراحی UI اپلیکیشن و طراحی لوگو بگویید.

کارفرما اشاره ای نکرده بود که برنامه نویسی پروژه را هم می خواد و من فکر کردم فقط طراحی است. من قبلاً هم UI کار کرده بودم و اینجا هم تمامی انیمیشن ها و آیکن های مربوط به UI را طراحی کردم و کارفرما در آخر کار گفت «پس برنامه نویسی اش کو؟» البته او هم نمی دانست که ما فقط طراحی انجام می دهیم. در نهایت من هزینه پروژه را کم کردم تا طرف مقابل راضی باشد.

روند طراحی چطور بود؟ کارفرما در توضیحات پروژه نوشته بود طرح های اولیه آماده است.

نمونه کار خواستند، ما هم فرستادیم. کارفرما طرح ما را دید و تأیید کرد. بعد از آن هم کار طراحی را انجام دادیم.

یعنی طرح اولیه آماده نبود و شما خودتان از صفر طراحی را انجام دادید؟

بله.

آقای نوری، شما با ۱۰ سال سابقه طراحی، در طراحی لوگو چه مواردی را رعایت می کنید؟

سعی می کنم کارم به سبک اروپایی باشد و از طرح های کلیشه ای استفاده نکنم. نه که کپی کنم، الهام می گیرم تا بتوانم استانداردها را رعایت کنم.

با این که فعالیت کمی داشته اید، اما کارفرماها نظرات مثبتی در موردتان داده اند. به نظر خودتان دلیلش چیست؟

من سعی می کنم واقعیت کار را ارائه دهم و صرفاً به خاطر رضایت کارفرما کار را سر هم نکنم. سعی می کنم استعدادم و آنچه که خودم هستم را نشان دهم چون باعث پیشرفت و درآمد زایی می شود.

توصیه ای برای فریلنسرها دارید؟

برای پروژه های بزرگ قیمت های کم ندهند چون این کار، بازار را خراب می کند و ارزش کار طراحی پایین می آید. فرق ما ایرانی ها با اروپایی ها این است که ما برای طراحی ارزشی قائل نیستیم. چرا ما یک طرح خارجی را می بینیم و می گوییم «وای، عجب طرحی است!»؟ آن ها اهمیت می دهند، پول خوب می دهند و طراح هم با تمام وجود کار می کند. ما عادت کردیم مجبوری کار کنیم.

خیلی از کارفرماها هم به قیمت توجه می کنند و به سراغ طراحی می روند که قیمت کمتر بدهد در حالی که خبر ندارند خود آن طراح هم ارزش کار خود را نمی داند وگرنه چنین قیمتی نمی داد.

نظرتان در مورد پونیشا چیست؟

پونیشا فوق العاده است. سبک خاصی دارد؛ با کلاس است. اصطلاحاً اروپایی کار می کند. به نظرم با توجه به تیم مدیریتی کوچکی که دارد، مشکل خاصی در آن وجود ندارد و با گذر زمان ایرادات آن خود به خود برطرف می شوند. مثلاً چت آنلاین وجود نداشت و بعداً اضافه شد. تنها خواسته ام این است که جلوی افرادی که بازار را خراب می کنند، گرفته شود چون زحمت های ما که سال ها تلاش کرده ایم، هدر می رود. اگر جلوی آن ها گرفته شود، انتخاب نمی شوند و این افراد هم سعی می کنند سطح خودشان را بالا بیاورند که باعث پیشرفت می شود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,512,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: