Loading...

فیس‌بوک به‌زودی به تمام دنیا اینترنت پرسرعت و ارزان عرضه می‌کند

02/25/2016

شرکت‌ فیس‌بوک، این غول شبکه‌های اجتماعی مدتی است که بر روی پروژه مربوط به دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت و ارزان تمرکز کرده است.  فیس بوک در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی فعالیت خود را برای کار کردن بر روی این پروژه آغاز کرد.

این شرکت چندی پیش خبر از ساخت هواپیماهای اختصاصی داد که این هواپیماها با پرواز بر فراز کشورهای مختلف بتوانند به ساکنان آنها اینترنت سریع و ارزان عرضه نمایند. فیس‌بوک اسم این هواپیما را Aquila Aircraft  اعلام کرد. تمام سطح فوقانی این هواپیما از سلول‌های خورشیدی پوشیده شده است که به هواپیما اجازه می دهد که ۳ الی ۶ ماه به صورت مداوم در ارتفاع ۹۰۰۰۰ پایی پرواز کند و عرض بال‌های این هواپیما با عرض بال‌های بویینگ ۷۳۷ برابری می‌کند ولی وزنی در حدود یک خودرو دارد.

فیس‌بوک مدت زیادی است بر روی دسترسی افراد در کشورهای مختلف به اینترنت پرسرعت و ارزان تمرکز کرده است و این هواپیما یکی از تکنولوژی‌های ساخته شده برای حل این مشکل (دسترسی مردم به اینترنت در کلیه کشورهای دنیا) در این پروژه است.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک، هدف اصلی این پروژه را دسترسی مردم کشورهای ضعیف که به دلیل مشکلات جغرافیایی و یا عدم توجه دولت به زیرساخت‌های مخابراتی،به اینترنت دسترسی ندارند، بیان کرد.

شاید سوالی که برای همه شما پیش بیاید این است که این هواپیماها چگونه کار خواهند کرد؟ این هواپیماها از طریق اشعه‌ی لیزر با یکدیگر و همچنین با ایستگاه‌های مخابراتی روی سطح زمین متصل می‌شوند و از طریق همین اتصال می‌توانند به نقاط تحت پوشش خود اینترنت را هم از طریق وای‌فای و هم از طریق LTE ارائه نمایند.

زاکربرگ در خصوص زمان اجرای این پروژه اینگونه گفت: به صورت آزمایشی در ماه‌های آینده و سال‌های جاری این پروژه را شروع می‌کنیم و پس از آن اگر پروژه با موفقیت اجرا شد ما با اپراتورهای دیگر اینترنت هم وارد مذاکره می‌شویم تا علاوه بر عرضه اینترنت خودمان با سایر اپراتورها هم همکاری کنیم.

نظر شما در خصوص این پروژه فیس‌بوک چیست؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,640,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: