Loading...

حمله هکرها به یک بیمارستان و درخواست باج 3.6 میلیون دلاری

 
 

Hollywood Presbyterian

بیش از یک هفته است که بیمارستان Hollywood Presbyterian به وضعیت اضطراری درآمده، دلیل این وضعیت حمله هکرها به این بیمارستان و درخواست باج 3.6 میلیون دلاری برای بازگرداندن وضعیت به حالت عادی است.

این حمله باعث شده کادر بیمارستان به اطلاعات حیاتی بیمار هم‌چون سوابق، جواب آزمایشات، MRI و X-RAY دسترسی نداشته باشند. Ransomware نوعی نرم‌افزار جهت حمله به شبکه‌ها و یا یک دستگاه واحد است که برای باج‌گیری استفاده می‌شود و هکر پس از دریافت باج می‌تواند وضعیت شبکه را به حالت عادی بازگرداند.

در حال حاضر این بیمارستان در حالت اضطراری قرار دارد و مدیران برای برقراری ارتباط و دریافت اطلاعات از وسایلی هم‌چون تلفن و فکس استفاده می‌کنند، هم‌چنین به دلیل مشکلات ایجاد شده، Hollywood Presbyterian بیماران خود را به دیگر مراکز انتقال می‌دهد و یا از پذیرش آن‌ها خودداری می‌کند. ممکن است این حمله توسط یکی از بیماران و یا کارمندان این بیمارستان صورت گرفته باشد، هرچند تاکنون مدیران بیمارستان سخنی در این باره نگفته‌اند.

حمله به وسیله Ransomware چندان غیر معمول نیست، اما مبلغ درخواستی هکرها در این مورد بسیار زیاد است در حالی‌ که معمولا از این نوع حمله برای باج‌گیری‌های نهایتا چند صد دلاری استفاده می‌شود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,189,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: