Loading...

ساخت بزرگ‌ترین مکعب روبیک جهان!

 
 

roobic

پیش از این شاهد ثبت رکوردهایی توسط انسان و یا ماشین در زمینه حل مکعب روبیک بوده‌ایم، اما این بار نسخه جدیدی از این مکعب امیدوار است رکورد جدیدی از خود بر جای بگذارد: بزرگ‌ترین مکعب روبیک جهان.

ثبت چنین رکوردی، هدف تونی فیشر از ساخت مکعب روبیک بزرگ خود بوده است. برای حل این مکعب، باید در اطراف آن راه بروید و با هل دادن، مربع‌های رنگی را به محل‌های تعیین شده جابجا کنید. عرض این مکعب حدودا 5 فوت (1.5 متر)، وزن آن 220 پوند (تقریبا 100 کیلوگرم) و حجم کلی آن حدودا 20000 برابر بزرگ‌تر از یک مکعب روبیک معمولی است.

فیشر که خود یک پازل ساز کهنه‌کار است می‌گوید؛ بین ماه‌های ژانویه و فوریه امسال، چند هفته درگیر ساخت این مکعب بوده است. در این ویدئو، او به سایر تلاش‌های خود برای ساخت این مکعب روبیک بزرگ اشاره می‌کند و امیدوار است که بتواند آن را به عنوان بزرگ‌ترین مکعب روبیک کاربردی در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت برساند.

فیشر در روز جمعه، تنها یک ویدئو از مکعب دست‌ساز خود منتشر کرد و تاکنون موسسه گینس در مورد آن هیچ اظهارنظری نکرده است، اما دقت و ظرافتی که وی برای طراحی و ساخت این مکعب به خرج داده است به احتمال زیاد، توجه کتاب رکوردها را به خود جلب می‌کند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 190,400,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: