Loading...

شکایت کمپانی Immersion از اپل به خاطر لمس سه بعدی و دیگر فناوری‌های لمسی!

 
 

quick_action-min

ایمرژن، یک کمپانی مستقر در سن خوزه که از سال 1993 در حال توسعه فناوری‌های لمسی بوده، اخیرا به خاطر نقض حقوق مالکیت معنوی از اپل شکایت کرده است. مطابق ادعای این کمپانی، آیفون جدید اپل و تمام اپل واچ‌ها، نه یکی بلکه چند تا از پتنت‌های بازخورد لمسی آن را نقض کرده‌اند.

شاکی می‌گوید که سیستم لمس سه بعدی/فورس تاچ که اپل از آن در آیفون 6s، آیفون 6s پلاس و اپل واچ استفاده می‌کند، حق ثبت اختراع یک فناوری به نام “بازخورد اشتراکی”  را نقض کرده است. این ثبت اختراع شامل تشخیص میزان شدت لمس نیست، بلکه تصریح می‌کند که چگونه نرم‌افزار قادر است با یک فشار خفیف، پیش‌نمایشی از اطلاعات را نشان داده و یا با یک لمس محکم، اقدام به اجرای برنامه کند.

این شرکت لایسنسور فناوری لمسی می‌گوید تمام آیفون‌های نسل ششم و همچنین هر سه مدل اپل واچ از یک فناوری ثبت شده استفاده می‌کنند که چگونگی ارائه “حس لامسه” توسط صفحه‌نمایش‌های لمسی را شرح می‌دهد. علاوه بر این، ایمرژن می‌گوید این دستگاه‌ها، حق ثبت اختراع دیگری که مشخص می‌کند چگونه دستگاه‌ها قادرند بسته به عمل انجام شده، بازخوردهای متفاوتی ارایه کنند را نیز نقض می‌کند.

اگر ایمرژن در دادگاه، اپل را شکست دهد، برای نقض حقوق مالکیت معنوی خود، طلب خسارت خواهد کرد. در حال حاضر، میزان این خسارت مشخص نیست.

در ماه ژوئن سال 2015، ایمرژن اعلام کرد که بیش از 3 میلیارد دستگاه در سراسر جهان، حداقل از یکی از فناوری‌های لمسی این شرکت استفاده می‌کنند. مطابق آنچه در وب سایت رسمی ایمرژن آورده شده است، این شرکت بیش از 2000 پتنت ثبت شده و یا در انتظار ثبت دارد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,066,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: