Loading...

با SHERP آشنا شوید: شگفت‌آورترین خودرو جهان که توانایی حرکت در هر مسیری را دارد!

 
 

ITRESAN-11-1394 (59)اگر کسی در حیات‌وحش روسیه و در خارج از جاده‌های آسفالته یا اصطلاحا آف رود رانندگی می‌کنند با مسیرهای برفی، یخی، گلی و خاکی و هر نوع دیگری که به ذهنشان برسد روبرو شده‌اند. با این حساب اگر این خودروی ویژه را در اختیار داشته باشید، می‌توانید در همه جاده‌ها حرکت کنید. بر اساس ظاهر این خودرو می‌توان گفت که این وسیله بزرگ با این چرخ‌های عظیم قادر به انجام این کار هست، حتی اگر در فرایند حرکت در این جاده‌ها، چندان پر ابهت به نظر نرسد.

این خودرو دارای چرخ‌هایی بسیار بزرگ است که قابلیت شناور شدن را نیز دارند و در کنار این موارد نیز یک سری پارو قرار می‌گیرند که می‌توان با کمک آن‌ها در آب نیز حرکت کرد. کشش این چرخ‌ها به نحوی است که می‌توانند بر روی یخ به حرکت ادامه بدهند ولی ممکن است موجب ترک خوردن یخ نیز بشوند.

این خودروی محکم و کوچک که شرپ (SHERP) نامیده می‌شود، بر پایه طراحی فردی به نام آلکسیو گاراگاشیان در سال 2010 انجام شده است و چهارچوب اصلی بدنه آن نیز از جنس لوله ساخته شده است. این خودرو بر روی زمین نیز می‌توان به سرعتی نزدیک به 30 مایل بر ساعت (48 کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کند. با این‌ وجود به نظر می‌رسد که بهترین موضوع مربوط به این خودرو، قیمت آن است و در وب‌سایت عرضه SHERP، رقم 50 هزار دلار آمریکا برای این وسیله تعیین شده است. 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,793,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: