Loading...

با این قمقمه هوا را به آب آشامیدنی تبدیل کنید!

 
 

فکر کنید بیرون از خانه در حال دوچرخه سواری هستید، اگر آب آشامیدنی سالم در دسترس نباشد یا شما در منطقه‌ای خالی از سکنه باشید، چه می‌کنید؟!

خب در این عصر هیچ مشکلی بی راه حل باقی نمی‌ماند. اخیرا قمقمه‌هایی طراحی شده‌اند که همانند قمقمه‌ معمولی در دوچرخه شما قرار می‌گیرد. کریستوف رتزار، طراح صنعتی استرالیایی، این بطری را طوری ساخته که با استفاده از هوای اطراف، آب تولید می‌کند. طرز کار این وسیله به این صورت است که از راه دستگاه مخصوص و تعدادی دندانه هیدروفوبیک (مولکول‌های غیر قطبی که در آب نامحلول هستند)، رطوبت محیط را متراکم کرده و بخار آب را به قطرات آب تبدیل می‌کند که پس از مدتی بطری را پر خواهند کرد.fontus-water-bottle-640x408

گفته می‌شود این قمقمه که Fontus نام دارد، می‌تواند در هر ساعت یک لیتر آب تولید کند. با این اوصاف نه تنها عملکردش سریع است، بلکه در محیط‌‌های مرطوب و شرجی که بین ۸۶ تا ۱۰۴ درجه فارنهایت و رطوبت ۸۰ الی ۹۰ درصد هستند، بهترین بازدهی را هم دارد.

Fontus هنوز یک مدل آزمایشی است و راه زیادی تا تکامل دارد. برای مثال اگرچه این قمقمه می‌تواند از ورود حشرات و خاک جلوگیری کند، اما نمی‌تواند رسوبات را فیلتر کند که در حال حاضر این بزرگ‌ترین نگرانی طراح این محصول است. او امید دارد تا در آینده و با استفاده از فیلتر کربنی بتواند آب تولید شده را تصفیه کند.

طراح استرالیایی همچنین قصد دارد تا برای تامین سرمایه و تجاری شدن این محصول کمپینی راه بیاندازد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,281,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: