Loading...

سه عامل ضروری برای محیط کار فریلنسرهای خلاق

فضای کاری فریلنسرها

ممکن است بخواهید که محیط کاری شما تنها از یک چهارچوب کاربردی برخوردار باشد: داشتن میز، صندلی، کامپیوتر و چراغ. اما صرف کمی هزینه بر روی محیطی که شما زندگی کاری خود را در آن می‌گذرانید، می‌تواند به میزان زیادی به بهبود زندگی شخصی و کاری شما منجر شود. شما می‌توانید برای محیط کار، تجارت و حتی وجود شخصی خود، ارزش بسیاری قائل شوید، اما ایجاد فضای عالی و بی‌نقص برای محیط کار، به ۳ ویژگی زیر بستگی دارد:

۱- الهام بخش بودن
ممکن است سخت‌کوش‌ترین، متعهدترین و پرمشغله‌ترین فریلنسری باشید که می‌توان تصور کرد. ممکن است هر روز صبح زود از تخت خود بلند شوید، پشت میز خود بنشینید و مانند یک ماشین پرسرعت، تا زمانی که دوباره به تخت خود بازمی‌گردید کار کنید و به خوابی بدون رویا بازگردید. در واقع شما نمونه‌ی بارز بهره‌وری هستید. در حقیقت شما یک ربات هستید.

مدتی پس از طی شدن این روند، شما خود را در حال زل زدن به دیوار می‌یابید. در حالی که ذهن شما خالی از هرگونه ایده‌ است. شما نیاز به یک تلنگر برای شروع مجدد کار خود دارید تا باطری شما مجددا پر شود. این به معنای نیاز به الهام گرفتن است.

تمام فضاهای کاری فریلنسرها از منابع الهام سرچشمه می‌گیرد، منبعی که به ذهن خسته‌ی شما جان دوباره ببخشد. مثلا می‌توانید به محیط اطراف خود، به کمک منابع صوتی و بصری تنوع ببخشید. در زمان کار کردن موزیک ملایمی پخش کنید و فضای کاری خود در خانه را با عکس‌های الهام بخش پر کنید.

منابع الهام بخش بسیار شخصی هستند و معمولا نباید دائمی باشند. بسیاری از افراد در محیط اطراف خود ، دائما تغییر ایجاد می‌کنند. تصاویر، اشعار، موسیقی و طبیعت، تمامی این موارد بسیار موثر هستند.

لازم نیست که حتما قادر باشید تا ابزاری که در محیط کاری به شما الهام می‌بخشند را دقیقا بشناسید. تنها آن‌چه را که احساس می‌کنید درست است و نسبت به آن حس خوبی دارید، انتخاب کنید. اگر در شرایط شما تغییر ایجاد شد، پس این موارد برای شما الهام بخش بوده‌اند.

۲- کاربردپذیری
ممکن است که شما یک کار با کیفیت را به کمک ابزار قدیمی و با کیفیت پایین انجام دهید، حتی ممکن است به این نتیجه برسید که نیازها، دلیل به وجود آمدن یک اختراع هستند. لازم نیست تا حتما ابزارهایی عالی در اختیار داشته باشید تا بتوانید کاری را به خوبی انجام دهید، اما باید قادر به کار کردن باشید.

یک فضای کاری مناسب برای فریلنسرها، به جای ایجاد مانع، از شما حمایت می‌کند، در واقع شما نیاز به ابزار دارید نه به مانع. اگر پی بردید که ابزاری در محل کاری شما قابل استفاده نیست، سعی کنید بهبود بخشیدن به آن را در اولویت قرار دهید.

اگر می‌توانید برای کامپیوتر جدید خود و یا سایر ابزارها، هزینه صرف کنید. ممکن است بودجه‌ی زیادی در اختیار نداشته باشید، اما قرار دادن سودمندی و کارایی فراتر از تجملات، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بر روی خود، سلامتی خود و کار خود سرمایه‌گذاری کنید. اجازه ندهید ابزار و تجهیزات بی‌کیفیت، سطح کار شما را پایین بیاورند.

۳- ارتباط
در بسیاری از موارد، این نکته به معنای داشتن روابط زیاد با دنیای بیرون است: رابطه با مراجعین، مشتریان یا همکاران. در اختیار داشتن اینترنت پرسرعت، به بسیاری از فریلنسرها کمک کرده است تا از مرز رقابت عبور کنند. اگر شما جزء یکی از این فریلنسرها هستید، مطمئن شوید که به راحتی در طول ساعات کاری در دسترس باشید و به ابزارهای دسترسی آسان به دیگران نیز مجهز باشید.

منظور از ارتباط، ایجاد روابط فعالانه با خودتان نیز می‌باشد .

محل کار ، فضا و زمان کافی برای فکر کردن را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با آن چه که برای شما مهم است، ارتباط برقرار کرده یا قطع ارتباط کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیمات درستی را برای خود و تجارت خود بگیرید. این مسئله به شما یادآوری می‌کند که شما چه کاری را و به چه دلیل انجام می‌دهید، چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید و حد و مرزهای شما کجا قرار گرفته‌اند.

از خود بپرسید آیا محیط کاری به شما کمک می‌کند تا احساس قدرت، اعتماد به نفس و استحکام بیشتری داشته باشید یا اساسا سبب ایجاد تنش و اضطراب برای شما می‌شود. برخی از موارد از کنترل شما خارج هستند (مثلا شما نمی‌توانید در مورد سر و صدای ساخت و ساز در نزدیکی محل کار خود کاری انجام دهید) اما قدرت ایجاد تغییر در بسیاری از موارد در دست شماست.

سعی کنید به فضای کاری خود شکل دهید تا به ارتقاء احساس اعتماد به نفس و روابط گسترده در خود بپردازید. این امر به معنای ایجاد تغییر در نور اتاق یا ثبت دستاوردهای شما به منظور یادآوری آن هاست. همچنین قرار دادن عکس افراد مورد علاقه‌ی شما در محیط کارتان، و یا به همراه آوردن خوراکی‌های سالم به شما یادآوری می‌کند که خوشبختی و خوشحالی کلید اصلی موفقیت است، همچنین موارد دیگر مانند ایجاد محدودیت برای زمان کاری و استراحت، و یا ایجاد یک اتاق که وقت گذراندن با کودکان در آن به مدت یک ساعت آزاد است، نیز می‌تواند جزو این موارد باشد.

به یاد داشته باشید که محیط کاری باید محیط مختص به شما و برای کار کردن شما باشد و این به معنای شکل دادن به محیط کاری و ارتقای بهترین بخش در وجود خود شماست. این مسئله نیاز به بودجه‌ی زیاد و یا حتی ساخت دیوارهای جدید برای محیط کاری ندارد . شما می‌توانید با ترکیب درست بین موضوعات الهام بخش، ابزار و تجهیزات مناسب و روابط کاری از راه دور، به وسیله‌ی ساده‌ترین ابزارها، به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید. ترکیب و اصلاح هر یک از این موارد، می‌تواند به شما در بهبود بخشیدن به فضای کار کمک کند.

برگرفته از: www.freelancersunion.org
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,776,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: