Loading...

عجیب اما واقعی: حداقل 10 هزار حشره در خانه شما زندگی می‌کند

 
 

ITRESAN-11-1394 (3)مهم نیست کجا و در چه خانه‌ای زندگی می‌کنید، مهم نیست که تا چه اندازه‌ای به نظافت خانه خود اهمیت می‌دهید، اهمیتی ندارد که خانه خود را هر چند وقت یک‌بار تمیز می‌کنید زیرا در هر شرایطی، حداقل 10 هزار حشره در خانه شما در کنارتان زندگی می‌کنند. البته باید بگوییم که زندگی کردن این حشرات در کنار شما تقریبا بدون ضرر و آسیب خواهد بود.

به‌تازگی در شهر رالی (Raleigh) در ایالت کارولینای شمالی ایالات متحده آمریکا، یک تحقیق ویژه در این زمینه انجام شده است که بر اساس آن مشخص شده که تنها در 50 خانه مورد مطالعه در این منطقه، تعداد 32 تا 211 نوع حشره در خانه‌ها یافت شده‌اند و در هر گوشه و کناری از خانه‌ها، نمونه‌های بزرگ و کوچکی از این گونه‌ها یافت شده است.

در میان این تعداد حشرات، بخش عمده‌ای از آن‌ها در مبلمان خانه حضور دارند و بخش زیادی نیز به‌اندازه‌ای کوچک هستند که با چشمان غیرمسلح به‌سختی قابل رویت خواهند بود. شایان ذکر است که نتایج به دست آمده از این تحقیق در قالب یک مقاله علمی در ژورنال PeerJ منتشر شده است.

به‌صورت کلی بیشترین آمار حشرات در خانه‌ها مربوط به عنکبوت‌های کوچکی و حشرات ریزی که در مبلمان زندگی می‌کنند، بوده است ولی نکته جالب اینجاست که بیشتر این حشرات از گونه‌های دیگر حشرات موجود در خانه شما تغذیه می‌کنند، بنابراین به فکر نابودی یک گونه خاص نباشید زیرا ممکن است راه را برای افزایش تعداد گونه‌های دیگر باز کرده باشید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,079,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: