Loading...

با کوچک‌ترین پهپاد جهان آشنا شوید

 
 

itresan-10 (15)شاید شما نیز از طرفداران موج همه‌گیر پهپادها باشید ولی بدون شک یکی از این دو دسته افراد هستید: کسانی که معتقدند که پهپادها نیاز به قوانین بازدارنده جدید دارند و دومین دسته نیز افرادی که معتقدند که باید کاربری‌های بیشتری به این دستگاه‌های پرنده افزوده شود.

در هر دو حالت و در صورت حضور شما در هر یک از این دو گروه، از این خبر لذت خواهید برد. به‌تازگی یک شرکت تولید کننده پهپاد مدعی شده است که کوچک‌ترین پهپاد مجهز به دوربین جهان را ساخته است. این پهپاد که نانو پهپاد SKEYE نام دارد، توسط شرکتی با همین نام ساخته شده است و قیمت آن برای عرضه در بازار نیز برابر با 69 دلار است.

طول کلی این پهپاد برابر با 4 سانتی‌متر است که این رقم، شامل بال‌های این دستگاه نیز می‌شود. وزن این دستگاه خارق‌العاده نیز تنها 14 گرم است که با توجه به وجود دوربین بر روی آن باید این رقم را شگفت‌آور دانست. SKEYE دارای قابلیت اعمال چرخش‌های ناگهانی، چرخش 360 درجه و بسیاری از حرکات و مانورهای ویژه است که نشان دهنده طراحی بسیار خوب این دستگاه هستند.

سیستم کنترلی SKEYE نیز به‌صورت 6 محوره بوده و با کمک دستگاه کنترل از راه دور می‌توان به هدایت آن در آسمان پرداخت. البته باید یادآور شد که ملخ‌های این پهپاد، فاقد قابلیت شروع پرواز هستند و برای این کار، باید SKEYE را به آسمان پرتاب کنید. پس‌ازاین مرحله است که این پهپاد می‌تواند تا شعاع 50 متری شما به پرواز ادامه بدهد و به‌خوبی با کمک دوربین خود و کارت‌خوان میکرو اس‌دی نصب شده بر روی خود، تصاویر را با کیفیت VGA برداشت کند که اگرچه کیفیت خارق‌العاده نیست، ولی برای پهپادی در این ابعاد، مناسب به نظر می‌رسد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,626,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: