Loading...

وب ۲/۰ و مناظرات آنلاین: شهروندان مناظر‌ه‌گر

این روزها به هر جا بروید، بیشتر از هر چیز از مناظرات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری صحبت می‌شود. بسته به عقاید سیاسی، هر کدام از شما، نظرات متفاوتی در مورد کیفیت مناظرات دارید. شما ممکن است کیفیت مناظره یک نامزد را نپسندیده باشید یا از اینکه نامزد مورد علاقه‌تان نکته‌ای را متذکر نشده یا از قلم انئاخته، عصبانی شده باشید.

گرچه در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد مطالب وبلاگستان فارسی در مورد انتخابات است، اما آیا می‌دانستید که وب ۲/۰ در مورد مناظرات هم مثل سایر امورات دنیا، نسخه‌های خاص خود را پیچیده و سرویس‌های خاص خودش را دارد؟

به نظر شما خوب نمی‌شد، اگر می‌توانستید در محیط اینترنت هم مناظره راه بیندازید؟! در این پست دو سرویس وب ۲/۰ را در مورد مناظره فعال هستند، به شما معرفی می‌کنم.

سایت اول که من آن را به خاطر کاربرپسندتر بودن و البته تحریم نکردن کاربران ایرانی ترجیح می‌دهم، Convince Me نام دارد، Convince Me یعنی متقاعدم کن!

کار با این سایت بسیار ساده است:

- به سایت بروید و ثبت‌نام کنید.

- حالا می‌توانید یک مناظره جدید راه بیندازید و یا در مناظرات دیگر شرکت کنید.

- هر کاربر این سرویس می‌تواند با رأی دادن به یکی از طرف‌های مناظره و نوشتن نظر خود زیر ستون مخالفان و موافقان یک بحث در مناظرات شرکت کند.

- در هر مناظره هر کاربر با کلیک روی Argue، می‌تواند نظر خود را در مورد هر طرف بنویسید و با کلیک بر روی Evidence هم می‌تواند شواهد و مدارکی مثل عکس، ویدئو یا لینک به صفحات وب را ارجاع بدهد.

- آرای کاربران مشخص می‌کند که کدام طرف مناظره پیروز شده است.

- ایجاد یک مناظره جدید بسیار ساده است، کافی است نامی برای مناظره انتخاب کنید و بعد مشخص کنید که مناظره چند طرف دارد و در یک خط به صورت مختصر و مفید در مورد مورد نظر هر طرف بنویسید. به این ترتیب یک مناظره جدید شروع می‌شود و سایر کاربران می‌توانند در مناظره شما شرکت کنند.

- البته مناظره‌های دو طرفه به مراتب ظاهر دیداری بهتری در این سایت دارند.

- و صد البته که مناظره‌های این سایت محدود به دنیای سیاست نیستند و طیف گسترده‌ای از فناوری و علم تا هنر و ادبیات و تاریخ را هم شامل می‌شوند.

برای نمونه می‌توانید به این دو صفحه بروید و در این دو مناظره شرکت کنید:

- اینترنت اکسپلورر را ترجیح می‌دهید یا فایرفاکس را؟
- کدام نامزد انتخاباتی را ترجیح می‌دهید؟ احمدی‌نژاد - موسوی - کروبی یا رضایی (توجه: بدیهی است که اینجانب مسئول چیزهایی که در این صفحه نوشته خواهد شد، نیستم.)

سایت دوم که البته راه ثبت‌نام را بر کاربران ایرانی بسته است، debate.org است و ساز و کاری شبیه سرویس قبلی دارد. منتها نکته برجسته این سایت این سایت که در هنگام رأی‌گیری به جای اینکه فقط از شما پرسیده شود که استدلالات کدام طرف را قبول دارید، سؤالات دیگری هم از شما پرسیده می‌شود، مثلا اینکه: کدام طرف مناظره، فن مناظره بهتری داشت، کدام طرف منابع قابل اعتماد‌تری داشت، قبل و بعد از مناظره با کدام طرف موافق بودید.

خوب! بیکار ننشینید و مناظره جدیدی شروع می‌کنید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 190,419,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: