Loading...

کنترل لینوکس با موبایل

BluePad-logo

BluePad یک نرم افزار منتشر شده تحت لیسانس GNU است که امکان کنترل کامپیوتر را از طریق بلوتوث امکانپذیر می کند. با کمک این نرم افزار می توانید پخش موزیک، ویدیو و مدیریت اجرای اسلایدها را از طریق موبایل خود کنترل کنید. BluePad همچنین این امکان را فراهم می کند تا بازیهای کامپیوتری را از طریق موبایل انجام دهید و موس را نیز از این طریق کنترل کنید. بدین منظور می بایست دو نرم افزار مجزا که یکی مربوط به موبایل (jar) است و دیگری که باید روی سیتم (deb.)خود نصب کنید را از این آدرس دانلود نمایید.

فایل deb. را براحتی می توانید در توزیهای دبیان و اوبونتو نصب نمایید. بدین ترتیب BluePad از منوی Application و Sound & Video در دسترس خواهد بود. پس از اجرا و قرار گرفتن آیکون آن در System Tray می بایست پی سی را از طریق گزینه Connect که از طریق آیکون BluePad در System Tray در دسترس است برای اتصال به موبایل مورد نظر خود آماده کنید.

asd

اکنون BluePad را روی موبایل خود اجرا کنید. پس از اجرا و فشردن کلید ۵ می بایست به بخش Choose Device رفته٬ نام پی سی خود را انتخاب کنید و از طریق Menu گزینه Connect to dev را جهت اتصال انتخاب نمایید. بدین ترتیب موبایل به پی سی متصل شده است. در صورتی که احتیاج به اطلاعات بیشتری برای راه اندازی این نرم افزار داشته باشید می توانید به این دو ویدیو نگاهی بیاندازید.(ویدیو۱، ویدیو۲)

anyremote_logo

اگر برای کنترل پی سی از طریق موبایل از بلوتوث استفاده می کنید، BluePad گزینه بسیار مناسبی است اما نرم افزار anyRemote علاوه بر بلوتوث امکان اتصال و کنترل از طریق InfraRed، TCP/IP Connection، Wi-Fi را در تمام توزیعهای لینوکس امکانپذیر می کند. علاوه بر آن می توانید از anyRemote در موبایلهایی که از سیستم عامل Windows Mobile استفاده می کنند برای کنترل لینوکس بهره بگیرید که این امکان را BluePad ارائه نمی کند. LIRC نیز نرم افزار دیگری است که تنها برای کنترل سیستم عاملهای لینوکس و از طریق Infrared طراحی شده است که آنچنان کاربردی نیست.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,363,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: