Loading...

نخستین وب‌سایت جهان 25 ساله شد

 
 

25 سال پیش در چنین روزی اولین وب‌سایت جهان متولد شد

این روزها برای بسیاری از ما، اینترنت به امری عادی تبدیل شده است و در طول چند سال گذشته شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری در این حوزه بوده‌ایم، بااین‌حال جالب است بدانید که تمام این‌ها در یک دوره نسبتا کوتاه از زمان، به وقوع پیوسته‌اند. اگر تاکنون نمی‌دانستید، 25 سال پیش در چنین روزی اولین وب‌سایت جهان، آنلاین شد. تنها پس از گذشت 25 سال، وقتی که امروز قدرت اینترنت را با آن زمان مقایسه می‌کنید، قطعا ذهن را به تفکر وا می‌دارد.

این ماجرا به 20 دسامبر 1990 برمی‌گردد، زمانی که اولین وب‌سایت جهانی با نام وب گسترده جهانی تیم برنرز-لی در CERN متولد شد. هرچند برخلاف تصور عامه، این تاریخ انتشار وب‌سایت نیست و این اتفاق، چند ماه بعد در 6 اوت 1991 رخ داد. بااین‌حال، این یک لحظه بسیار مهم در تاریخ اینترنت به شمار می‌رود.

اگر شما علاقه‌مندید بدانید که اولین وب‌سایت جهان، زمانی که آنلاین شد چه شکلی بوده است، خوشحال باشید؛ چرا که می‌توانید نسخه A سال 1992 وب‌سایت را که هم‌اکنون به صورت آنلاین در دسترس است، پیدا کنید. CERN توضیح داده است که این وب‌سایت به طور اساسی ویژگی‌های وب را توصیف می‌کند، ازجمله اینکه چگونه می‌توان به اسناد دیگران دسترسی پیدا کرد و یا چگونه می‌توان سرور خود را راه‌اندازی نمود و همچنین مسائل دیگر.

برنرز-لی کماکان در قید حیات است و البته بسیار هم پرمشغله. او هدایت کنسرسیوم وب گسترده جهانی را بر عهده دارد که خود از بنیان‌گذاران آن بوده است. او بر روی محافظت از “وب باز” علیه سانسورهای دولتی و تلاش‌ها برای آسیب رساندن به بی‌طرفی اینترنت، کار می‌کند. بااین‌حال، CERN مانند گذشته درگیر این مسئله نیست و تلاش خود را بر یافتن پاسخ به سوالات بنیادی متمرکز کرده است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 187,275,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: