Loading...

به کمک این فرایند ۵ مرحله‌ای ساده، یک کسب‌وکار کوچک راه‌اندازی کنید

گامهای راه اندازی کسب‌وکار

کسب‌وکارهای کوچک و موفق همیشه با یک ایده شروع می‌شوند، مهم این است که ایده‌ی خود را عملی سازید. برخی افراد در این مرحله دستپاچه‌اند. طبیعی‌ست که بخاطر سیل اقدامات لازم در آغاز هر کسب‌وکار، انسان مضطرب شده و بترسد، اما تسلیم نشدن و ادامه‌ی کار راحت‌تر از آن است که فکرش را بکنید.
همچون هر هدف دیگری، اگر کار خود را به فعالیت‌های کوچک تقسیم کنید، قادر خواهید بود از پس اقدامات لازم برای شروع کسب‌و‌کار خود برآیید. با کمک پنج گام زیر فرایند موردنظر خود را تقسیم‌بندی کرده و به راحتی کسب‌وکار کوچک خود را شروع کنید.

۱- یک طرح کسب‌وکار یک صفحه‌ای بنویسید.
کلید موفقیت در کسب‌وکارهای کوچک، علی‌الخصوص در مرحله‌ی شروع، ساده گرفتن کارها و کم هزینه بودن آنهاست. منظور از هزینه تنها هزینه‌های مالی نیست، بلکه زمان را نیز شامل می‌شود. بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک در این دام گرفتار می‌شوند که بزرگترین طرح کسب‌وکار جهان را برای خود ایجاد کنند. پیشنهاد ما این است که ایده‌های خود را قبل از سرمایه‌گذاری روی هزینه و زمان آزمایش کنند.

پس برای شروع، یک طرح کسب‌وکار ساده و یک صفحه‌ای که مروری از کسب‌وکار شماست، ایجاد کنید.

۱- چشم انداز خود را تعریف کنید. نتیجه‌ی نهایی کسب‌وکارتان چه خواهد بود؟
۲- ماموریت خود را تعریف کنید. برعکس چشم انداز، ماموریت باید توضیحی از دلیل وجود شرکت شما باشد.
۳- اهداف خود را تعریف کنید. چه می‌خواهید بکنید -چه اهدافی دارید- که قرار است شما را به سمت ماموریت و چشم اندازتان راهنمایی کند؟
۴- استراتژی‌های اصلی خود را تعیین کنید. چطور می‌خواهید به اهدافی که مشخص کرده‌اید دست پیدا کنید.
۵- یک طرح عملی ساده تهیه کنید. فعالیت‌های کوچک و وظیفه‌گرایی را که برای دستیابی به اهداف مذکور مورد نیاز است، برشمرید.

۲- بودجه‌ی مورد نیاز خود را مشخص کنید.
با اینکه پیشنهاد می‌کنیم هزینه‌های خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید، هنوز هم برای شروع به بودجه‌بندی نیاز دارید و اینکه تعیین کنید تا چه میزان می‌توانید خرج کنید. اگر منابع مالی را خود تامین کرده‌اید، در مورد ارقام و پیش‌بینی بودجه واقع‌بین باشید. معمولا بهتر است ۲۰% برای هزینه‌های اضافه در نظر بگیرید تا برای جریان‌های نقدی برنامه‌ریزی داشته باشید.

جریان نقدی میزان مبلغی است که ماهانه خرج می‌کنید. این مبلغ در تعیین اینکه چه مدت می‌توانید قبل از سوددهی در این کسب‌وکار بمانید، بسیار مهم است.
شما باید کسب‌وکار خود را با احتساب سوددهی در ۳۰ تا ۹۰ روز اول راه‌اندازی کنید. به نحوی بودجه‌بندی کنید که اگر برنامه‌ها بیش از حد انتظار طول کشید دوام بیاورید.هید.

۳- مراقب سرمایه‌ی خود باشید.
منابع مالی هر کسب‌وکاری که انتخاب کردید را از حساب‌های شخصی خود جدا کنید. محلی را برای نگهداری سرمایه‌ی خود در نظر بگیرید تا از حساب‌های شخصی‌تان جدا باشد. اینکار بیش از یک ساعت هم وقت شما را نخواهد گرفت.

۴- وب‌سایتی مخصوص به خود راه‌اندازی کنید.
بدون توجه به اینکه کسب‌وکارتان آنلاین است یا سنتی، به وب‌سایت نیاز خواهید داشت که به معنی تامین یک URL است.

۵- اقدام به فروش آزمایشی نمایید.
حال که اقدامات لازم را برای شروع کسب‌وکار انجام داده‌اید، می‌توانید دست به فروش آزمایشی بزنید. سعی کنید این کار را به روش‌های کم هزینه و خلاقانه انجام دهید.

این گام‌های ساده را به تنهایی و با هزینه‌ی پایین امتحان کنید. چرا که بهترین روش برای سنجش دوام کسب‌وکار کوچک شماست قبل از اینکه زمان و هزینه‌ی خود را روی یک ایده‌ی اثبات نشده هدر بدهید.

برگرفته از: www.entrepreneur.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,284,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: