Loading...

ورزش کردن به ۶ طریق از شما کارآفرین بهتری می‌سازد

ورزش

همه‌ی ما می‌دانیم ورزش برای سلامتی مفید است، اما آیا می‌دانستید برای کسب‌وکار شما نیز می‌تواند مفید باشد؟
در ادامه خواهیم دید که فعالیت‌های بدنی به هفت طریق سلامت کاری شما را افزایش می‌دهند.

۱- باعث جاری شدن عصاره‌های خلاقیت در وجود شما می‌شود.
ورزش نه تنها باعث تقویت عضلات می‌شود بلکه نیروی ذهن را نیز افزایش می‌دهد. تحقیقات حاکی از این است که ورزش ایروبیک عملکرد ادراکی را افزایش می‌دهد. این موضوع بدین خاطر است که ورزش جریان خون به سمت مغز را بیشتر می‌کند. بنابراین چیزی که قبل از جلسه‌ی طوفان فکری به آن احتیاج دارید می‌تواند چند دقیقه دویدن آهسته باشد.

۲- استرس را کاهش می‌دهد.
فعالیت‌های بدنی، هورمون‌های استرس‌زا را کاهش می‌دهند و سبب افزایش تولید اندورفین می‌شوند که باعث حس خوشحالی در انسان می‌شود. تمرینات ورزشی چه قبل از کار یا در طول روز کاری به شما این توانایی را می‌دهد که با ذهنی آرام تر به کارهایتان برسید. هرچه استرس بیشتری داشته باشید توانایی کمتری برای گرفتن تصمیمات کاری منطقی دارید.

۳- اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد.
چه در حال راه‌اندازی کسب‌وکار خود باشید یا در موقعیتی پیچیده گرفتار شده باشید، یک برد ورزشی کوچک به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به اهداف بزرگتر در زندگی کاری را کسب کنید.

۴- باعث فائق آمدن بر چالش‌های کاری می‌شود.
تمرین برای یک چالش ورزشی مانند ماراتن به کارآفرینان کمک می‌کند اهمیت هدف‌سازی و عزم راسخ را مجددا یاد بگیرند. با حذف کردن “نمی‌توانم” ازدایره‌ی واژگان، به موانع به چشم چالش‌هایی خواهید نگریست که قابل فائق آمدن هستند.

۵- انرژی شما را افزایش می‌دهد.
فنجان قهوه‌ی خود را در صبحگاه رها کنید و به جای آن به باشگاه بروید. طبق تحقیقات، افراد منفعلی که از خستگی شکایت دارند با تمرینات منظم و سبک، ۲۰ درصد به انرژی آنها افزوده و تا ۶۵ درصد از خستگی‌شان کاسته می‌شود. ورزش منظم باعث می‌شود تا بهتر بخوابید و اگر بهتر بخوابید در طول روز انرژی بیشتری خواهید داشت.

۶- به افراد می‌آموزد کنترل را کمی رها کنند.
بسیاری از صاحبان مشاغل فکر می‌کنند که باید تمامی کارها را به تنهایی انجام دهند اما این کار استرس زیادی برای آنها به همراه دارد. کارآفرینان تشنه‌ی قدرت باید از یک مربی ورزشی کمک بگیرند، بدین صورت تسلیم فرد دیگری می‌شوند و قبول می‌کنند که می‌خواهند او آنها را هدایت کند. ورزش‌های تیمی به کارآفرینان کنترل‌کننده اهمیت اعتماد به دیگران در کارهای مهم را می‌آموزد و به آنها ثابت می‌کند برای داشتن کسب‌وکار موفق مجبور نیستند تمام کارها را به تنهایی انجام دهند.

برگرفته از: www.entrepreneur.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,989,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: