Loading...

چگونه مشکلات متداول SEO در وردپرس را رفع نمائیم؟

مشکلات سئو در وردپرس

وردپرس رایج‌ترین سیستم مدیریت محتوا در وب است که امروزه ۵۸٪ از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. علت این امر ناشی از کاربردپذیری و تطابق‌پذیری آن است. با این وجود، درست همانند هر سیستم مدیریت محتوای دیگر، وردپرس نیز کاستی‌هایی دارد. برخی از این کاستی‌ها از کاربردپذیری روند بهینه‌سازی موتور جستجو ناشی می‌شود.
در زیر برخی از رایج‌ترین مسائل مربوط به روند بهینه‌سازی موتور جستجو در وردپرس را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

ساختار لینک معیوب
این موضوع یکی از شایع‌ترین مسائل مربوط به وردپرس و روند بهینه‌سازی موتور جستجوست. به طور پیش فرض، ساختار لینک وردپرس با روند بهینه‌سازی موتور جستجو ابداً تطابق ندارد. در وردپرس، عموماً متوجه می‌شوید که ساختار پیش‌فرض لینک ثابت چیزی شبیه زیر است:
http://website.com/?p=123

این نوع آدرس‌ها در صفحات وب ارزشی برای بهینه‌سازی موتور جستجو ایجاد نمی‌کنند و تغییر پیکربندی سایت وردپرس پس از نصب آن از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است.
برای رفع این مشکل، روی بخش پیوندهای یکتا (permalinks) در بخش تنظیمات (setting) وردپرس کلیک کنید. گزینه‌های محدودی برای انتخاب وجود خواهند داشت.  ساختارهایی مانند “/نام نوشته/دسته/” شما را به هدفتان نزدیک می‌سازد. انتخاب این گزینه‌ها کمک می‌کند تا موتور جستجو به سهولت محتویات مرتبط را در وب‌سایت شما با هم گروه‌بندی نماید. این امر همچنین به کاربران وب‌سایت شما نیز کمک می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا درک بهتری از موضوع وب‌سایت شما داشته باشند.

مشکلات Sitemap
Sitemap در بهینه‌سازی موتور جستجو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آنها به تارنماهای موتور جستجو کمک می‌کنند تا کاملاً وب‌سایت شما را کنکاش کرده و تمام صفحات وب را برای یک سایت بیابد. با این وجود، وردپرس با پیش‌فرض Sitemap نصب‌شده، هماهنگی ندارد. بدین ترتیب کاربران وردپرس، باید نرم‌افزار Sitemap را به صورت پلاگین جداگانه نصب نمایند.

نکته‌ی دیگر اینکه، موتورهای جستجو عموماً به طور خودکار Sitemap را پیدا نمی‌کنند. بنابراین، شما باید Sitemap خود را از طریق ابزارهای webmaster google یا ابزارهای being webmaster به تائید برسانید. این امر اغلب از سوی اکثر کاربران وردپرس نادیده گرفته می‌شود.

انتخاب تم (theme)
وردپرس حاوی تم‌های متعددی برای انتخاب است. با این حال، تمامی آنها گزینه‌های مناسبی برای وب‌سایت شما نخواهند بود.
یکی از مشکلات پیش رو در هنگام انتخاب تم مناسب، زمان بارگذاری آنهاست. بسیاری از تم‌ها با کدهای اضافی و غیرضروری ایجاد شده‌اند که فرایند بارگذاری را به شدت کند می‌نمایند. وب‌سایت کند، نه تنها بازدیدکنندگان را فراری می‌دهد، بلکه موجب می‌شود رتبه‌ی سایت شما در موتورهای جستجو کاهش یابد.

استفاده‌ی افراطی از پلاگین‌ها
پلاگین‌ها برای وردپرس فوق‌العاده‌اند. آنها قابلیت وب‌سایت شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهند. با ابن وجود، نصب بیش از حد پلاگین‌ها، به ویژه پلاگین‌های منسوخ، نهایتاً سایتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد که به کندی بارگذاری می‌شود.
تنها پلاگین‌هایی که برایتان ضروری هستند را نصب کنید. چنانچه پلاگینی بلااستفاده بود، آن را غیرفعال یا حذف نمائید.

بهره بردن از پلاگین‌های Caching
قابل درک است که سرعت سایت نقش مهمی در بهینه‌‌سازی موتور جستجو ایفا می‌کند. با این وجود، بسیاری از گردانندگان وردپرس از پلاگین‌هایی که کارایی سایت آنها را افزایش می‌دهد استفاده نمی‌کنند. پلاگین‌هایی از قبیل W3 Total Cache و WP Super Cache پلاگین‌های فوق‌العاده‌ای هستند که کارایی وبسایت شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهند.

برگرفته از: www.webdesign.org
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,459,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: