Loading...

۵ تفکر اشتباه در مورد استارتاپ‌ها

استارتاپ

برخی از کارآفرینان فراموش می‌کنند که برای داشتن یک استارتاپ موفقیت‌آمیز نیاز به یک مدل کسب‌وکار خلاقانه به همراه راهکارهای خلاقانه دارند. به طور کلی، مخترعان یا متخصصان کسب‌وکار هیچ‌یک به تنهایی به موفقیت نمی‌رسند. به همین خاطر است که گفته می‌شود “در استارتاپ‌ها، دو فکر بهتر از یکی است.”
مایکل ای گربر سال‌ها پیش در کتاب خود با نام E-Myth به این موضوع اشاره کرد که بیشتر استارتاپ‌ها توسط کارآفرینانی راه‌اندازی می‌شوند که دارای مهارت‌های فنی هستند و نه مهارت‌های تجاری، و در اکثر موارد به شکست منجر می‌شوند.
ما با شواهدی روبرو هستیم که نشان می‌دهد این پدیده در دو دهه‌ی اخیر تغییر چندانی نکرده است. متخصصان تکنولوژی تفکراتی را در سر می‌پرورانند که به نابودی آنها می‌انجامد:

۱- یک تکنولوژی عالی به یک تجارت موفق می‌انجامد.
در واقع، مشتریان و سرمایه‌گذاران اغلب از تکنولوژی‌های جدید با ریسک بالا اجتناب می‌کنند. پذیرندگان آغازین، تکنولوژی‌های جدید را دوست دارند، اما مشتریان بازار کلان، راهکار می‌خواهند و نه تکنولوژی.

۲- مسائل مربوط به کسب‌وکار باید پس از تولید محصول آغاز شود.
متخصصان کسب‌وکار توصیه می‌کنند تا کارآفرینان در ابتدا شروع به بازاریابی کنند تا اثبات کنند مشتریان واقعی و ایده‌ای جذاب در مورد محصول دارند. به علاوه، بازاریابی ایده‌ال و برنامه‌های پشتیبانی به اندازه توسعه محصول زمان می‌برد. هر دو کار را به طور موازی انجام دهید تا به موقع به کارهایتان برسید.

۳- بازاریابی روشی غیرضروری برای فروش راهکارهای ضعیف است.
در دنیای پر ازدحام اطلاعات، همه افراد بر روی بازاریابی و رسانه‌های اجتماعی، برای رسیدن به راهکارهایی جهت برآورده کردن نیازهای مشتریان، حساب می‌کنند. حتی بهترین راهکارهای فنی نیز اغلب به دلیل فقدان بازاریابی مناسب با شکست مواجه می‌شوند.

۴- پارادایم‌های جدید رقیبی ندارند.
رقیب حقیقی یک پارادایم جدید همان پارادایم قدیمی است. اولین هواپیما با رقابت شدیدی از سوی قطارها و ماشین‌های سواری مواجه شدند. اگر رقابتی وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذاران بازاری نمی‌بینند و این به معنی عدم وجود مشتری، آهنگ رشد کند و هزینه‌های بازاریابی فراوان است.

۵- ارائه‌ی راهکارهای مجانی شیوه‌ای‌ است که سریع ما را به نتیجه می‌رساند.
برای بسیاری از خریداران، مجانی بودن به معنای غیر حقیقی بودن ارزش برند است، بنابراین سطح وفاداری پایین می‌آید در حالیکه هزینه‌های پشتیبانی همچنان بالاست. قیمت‌گذاری برتر (Premium Pricing)، اغلب استراتژی فروش بهتری محسوب می‌شود.

برگرفته از: www.entrepreneur.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,932,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: