Loading...

پول خود را چگونه خرج کنیم؟

پول خود را چگونه خرج کنیم

تصور کنید که در یک شب گرم تابستانی با خانواده‌ی خود در ایوان جلوی خانه‌تان نشسته‌اید و از خاطرات خود صحبت می‌کنید. آیا خرید یک تلویزیون جدید هم جز خاطراتی خواهند بود که از آنها حرف خواهید زد؟
لذت مادی تنها تا زمانی دوام می‌یابد که ذهن ما خود را با آنچه که موجب این لذت شده انطباق دهد. وقتی با خریدهای مادی برای خود به دنبال خرید شادی هستیم، تنها برای لحظه‌ای کوتاه موفق خواهیم بود. چرا که هر چیز جدیدی به زودی درخشش و تازگی خود را برایمان از دست خواهد داد و به دنبال آن ما هم علاقه‌ی خود را به آنها از دست می‌دهیم.

به جای اینکه پول خود را صرف خرید چیزهایی کنید که در‌ نهایت کهنه خواهند شد، سعی کنید آن را در راهی صرف کنید که برای شما خاطراتی ماندگار می‌سازد. خاطرات برای همیشه تبدیل به بخشی از زندگی ما خواهند شد و ما را به آن کسی که هستیم تبدیل می‌کنند. تجربه‌های خوب تا ابد در ذهن ما باقی می‌مانند و تجربه‌های بد در آینده به داستان‌های خنده داری بدل خواهند شد.

در زیر لیستی از ۵ موردی که بهتر است پول کمتری برایشان خرج کنیم و نیز ۵ موردی که باید پول بیشتری برایشان خرج شود، ارائه شده است.

۵ موردی که نباید پول زیادی برای آنها خرج کرد

۱- وسایل الکترونیکی
وجود این وسایل، امروزه یک ضرورت محسوب می‌شود، اما این به آن معنا نیست که لازم است پولتان را برای خرید جدیدترین مدل‌ها خرج کنید. عمر شادی شما برای داشتن وسیله‌ای جدید بسیار کوتاه خواهد بود و تنها تا زمانی دوام خواهد یافت که یک مدل جدیدتر و بهتر از دستگاه شما در سال آینده وارد بازار شود.

۲- تغییر دکوراسیون خانه
همیشه یک طرح جدید و پرطرفدار برای تغییر دکوراسیون خانه‌ی شما وجود دارد. اما لازم نیست میلیون‌ها ریال خرج کنید تا همان طرحی که در مجله دیده‌اید را روی خانه‌ی خود پیاده کنید. می‌توانید با همکاری خانواده‌ و با اندکی تغییر، خانه‌ای زیبا و مطابق سلیقه‌تان داشته باشید.

۳- تعویض اتومبیل
خرید مدل‌های به روز ماشین شیوه‌ هوشمندانه‌ای برای زندگی نیست. مگر اینکه درست زمانی که مدل جدید وارد بازار می‌شود، توانایی آن را داشته باشید که ماشین مورد‌علاقه خود را نقداً خریداری کنید. در غیر این صورت در جریان بی‌پایانی از بدهی‌ها گیر خواهید افتاد. این که در معاملات خودرو، اتومبیل خود را که هنوز اقساط آن را به‌طور کامل پرداخته نکرده‌اید با خودرویی جدیدتر و گران‌تر معامله کنید، به هیچ‌وجه برای شما سودی نخواهد داشت.

۴- لباس‌های مد روز
لازم نیست که درباره‌ی خرید لباس‌های جدید یا کیف و کفش تازه احساس گناه کنید. اما اگر بخش زیادی از درآمد خود را صرف خرید لباس‌های گران قیمت می‌کنید، شاید بهتر است دست نگه دارید و پول خود را برای خریدهای واجب‌تری پس‌انداز کنید.
مد همیشه در حال تغییر است و لزومی ندارد پولی را که با زحمت به دست آورده‌اید به سادگی برای پر کردن کمدهای خود از دست بدهید.

۵- جواهرات
جواهرات فانتزی برای مناسبت‌های رسمی بسیار مناسب هستند. اگر می‌توانید از پس هزینه بالای جواهرات و ساعت‌های گران‌قیمت بر بیایید مشکلی نیست. اما برای باقی افراد مرزی باریک، بین خرید این لوازم و زیر بار قرض رفتن وجود دارد.

۵ موردی که باید  پول بیشتری برای آنها خرج کرد

۱- تحصیلات
هیچ احساس دیگری در جهان وجود ندارد که بتواند با احساس درک یک موضوع جدید برابری کند. هر چند برخی از کلاس‌‌ها بسیار گران هستند، اما ارزش آن را دارد که برایش هزینه کنید. حضور در کلاس‌هایی که در آن، افرادی از فرهنگ‌های مختلف و با حرفه‌های متفاوت حضور دارند، دریچه‌های ذهن شما را به سوی جهانی متفاوت می‌گشاید. این جمله به این معنی نیست که لازم است شما شبیه به بقیه بشوید. بلکه معنای آن به سادگی این است با ذهنی باز قدم به کلاس بگذارید و بدانید هر آنچه که می‌آموزید بر ارزش شما خواهد افزود و وقتی که انتظارش را ندارید برایتان مفید واقع خواهد شد.

۲- مسافرت
امروزه سفر کردن می‌تواند هزینه زیادی به ما تحمیل کند، اما خاطراتی به وجود می‌آورد که در تمام طول زندگی باقی خواهد ماند؛ حتی اگر این خاطرات ناشی از تجارب بد باشند. چرا که به طور معمول، همه‌ی ما با گذر زمان به تجربه‌های بدی که در زندگی داشته‌ایم می‌خندیم.

۳- موسیقی
یادگیری نواختن یک ساز، شروعی عالی برای رواج هنر در خانواده‌ی شماست. می‌توانید آنچه را که آموخته‌اید به کودکان خود بیاموزید.

۴- کتاب‌
هر کتاب برای هر خواننده‌ای که آن را ورق می‌زند، تبدیل به کتابی متفاوت می‌شوند. قوه‌ی تخیل و تصویری که ما از کلمات نویسنده در ذهن خود می‌سازیم، سبب می‌شود که هر یک از ما صاحب تجربه‌ای کاملاً متفاوت باشیم. کتاب‌ها شبیه به خیلی از وسایل، نیازی به روشن شدن، شارژ کردن و… ندارند. همچنین آنها می‌توانند از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند.
تجربه‌ای فوق‌العاده برایتان خواهد بود که گوشه‌ای بنشینید و بدون اینکه چیزی حواستان را پرت کند، مطالعه کنید. با ورق زدن یک کتاب دری به سوی کشف دنیاهایی کاملاً متفاوت به سوی خود می‌گشایید.

۵- غذا
به جای اینکه صدها هزار ریال پول برای خرید یک لباس خرج کنید، این پول را برای امتحان غذاهای عالی و جدید پس انداز کنید؛ به ویژه هنگامی که در سفر هستید. به علاوه می‌توانید به کلاس‌های آشپزی بروید؛ و پخت غذاهای رایج در فرهنگ‌های مختلف را بیاموزید. به یاد داشته باشید پول خود را صرف چیزهایی کنید که برای شما خاطره می‌سازند؛ نه صرف آنچه که برایتان تنها لذت‌های مادی و ناپایدار به دنبال دارد. لازم نیست همه‌ی پولتان را صرف خاطره‌سازی کنید! اما اگر هم این کار را کردید مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

برگرفته از: lifehack.org
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,604,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: