Loading...

دانشمندان از طریق ویرایش ژن‌ها بیماری‌ها را ریشه‌کن می‌کنند!

 
 

GENE Editing

ویرایش ژن‌ها هم اکنون به عنوان روشی برای رویارویی با بیماری‌ها به کار می‌رود، اما به تازگی امیدواری‌هایی برای ریشه‌کن کردن امراض با استفاده از این روش به وجود آمده است. پژوهشگران نشان داده‌اند که امکان از بین بردن کامل عارضه دیستروفی (تحلیل رفتن) عضلات صورت، با استفاده از یک تکنیک جدید ویرایش ژن به نام CRISPR (گروه توالی‌های پالیندروم کوتاه با فاصله‌های منظم)، به منظور خاموش کردن و جایگزینی ژن معیوب، وجود دارد.

 توضیح: توالی پالیندروم، ردیف باز‌های DNA هستند که به صورت متقارن قرار می‌گیرند.

این رویکرد، ترکیبی از پروتئین‌ها و RNA را برای اتصال به ژن و ترمیم آن فراهم می‌کند و البته، کشف این روش به این معنی نیست که پزشکان به یک‌باره درمان همه دردها را یافته‌اند، چون روش CRISPR هنوز بر روی انسان زنده امتحان نشده، و از سوی دیگرمعلوم نیست که بر همه وضعیت‌های ژنتیکی تاثیر داشته باشد.

آزمایشات اولیه به میزان ۵۰ درصد موثر بوده‌اند، اما اگر روش ترمیم ژن به تکامل برسد، می‌تواند علم پزشکی را دستخوش یک تحول بزرگ کند و پزشکان می‌توانند به جای مبارزه با علایم بیماری‌ها، به رویارویی با ریشه ژنتیکی آن‌ها بپردازند تا بیماری‌ها را به طور کامل ریشه‌کن، یا دست‌کم  قابل تحمل کنند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 190,359,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: