Loading...

طبق گفته بیل گیتس، این ۵ ویژگی موفقیت را تضمین می‌کند

بیل گیتس

اگر به دنبال یک الگو برای موفقیت هستید، نمی‌توانید شخصی بهتر از بیل گیتس را بیابید. مایکروسافت نام کمپانی است که او تاسیس کرده است. با ارزش دارایی‌های خالص تقریبا ۸۰ بیلیون دلار، بیل گیتس ثروتمندترین مرد دنیاست. او به رویای خود که وجود یک کامپیوتر شخصی روی هر میزی بود دست پیدا کرد. فعالیت‌های بشردوستانه او به صورت نامحدود به دوردست‌ها رسیده و عملا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کرده است.
چه چیزی باعث موفقیت بیل گیتس شده است؟ در طی سال‌ها، او به مجموعه‌ای از روش‌ها و رفتارهایی اشاره کرده است، که به اعتقاد خودش منجر به موفقیت دنباله‌دار او شده‌اند.

این موارد برای هر کسی در هر زمینه‌ای راهنمای خوبی هستند. در اینجا تعدادی از نگرش‌های مناسب، که به اعتقاد بیل گیتس می‌تواند باعث تحول و پیشرفت هر شخصی شود را ذکر خواهیم کرد.

۱- نه گفتن را یاد بگیرید.
این نصیحت وارن بافت به بیل گیتس بود، و به شدت برای همه سودمند است. همیشه منبع بی‌پایانی از موقعیت‌ها و کارهایی برای انجام دادن وجود خواهند داشت. در این دنیای شلوغ و پر ازدحام باید بدانید که کجا و چگونه به پروژه‌ها، دعوت‌های اجتماعی و درخواست‌های جدید، نه بگویید و این مهم‌ترین مهارتی است که شما به آن احتیاج دارید. این مهارت به شما یاد می‌دهد تا فرصت‌های مهم را کشف کنید و توجه خود را به آن معطوف کنید.

۲- از منتقدان استقبال کنید.
بیل گیتس در کتاب خود با نام  Business @ The Speed of Thought اینطور می‌گوید که پذیرش اخبار بد باعث می‌شود تا متوجه شوید که کجا نیاز به بهبود دارید. اگرچه مورد انتقاد قرار گرفتن اصلا خوشایند نیست، اما بدون بازخورد، پروسه یادگیری و پیشرفت شما خیلی آهسته‌تر خواهد شد. گوش کردن به انتقادات همیشه چشم‌اندازهای جدیدی را به روی انسان باز می‌کند که باعث پیشرفت می‌شود.

البته بعضی از انتقادات سودمند نیستند و قضاوت در مورد آنها به عهده خودتان است که تفاوت بین انتقادهای درست و نادرست را از هم تشخیص بدهید. بنابراین دفعه بعد اگر شخصی به شما انتقاد کرد، فرار نکنید، بایستید، گوش کنید، از آنها تشکر کنید و یاد بگیرید.

۳- خوش‌بین باشید.
در دنیایی که همه چیز اشتباه و بد به نظر می‌رسد، خوش‌بینی سخت و دشوار است. اما بدون خوش‌بینی، هیچکس نمی‌تواند یک شرکت جدید را تاسیس کند، روی ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری کند و بازار یا محصولات جدید را امتحان کند. بیل گیتس از ارزش خوش‌بینی قدردانی کرد و بیان کرد زمانی که در کار خود با مشکلاتی رو به رو شد تنها خوش‌بینی بود که به وی امید می‌داد. او در سخنرانی خود در سال ۲۰۱۳ گفت: خوش بینی اغلب به عنوان یک امید کاذب رد می‌شود اما از طرف دیگر ناامیدی کاذب هم وجود دارد.

۴-از شکست خوردن نهراسید.
بیل گیتس در کتاب خود با نام The Road Ahead اینگونه نوشت که موفقیت یک معلم بد است و باعث می‌شود که افراد با هوش فکر کنند که هرگز شکست نمی‌خورند. ممکن است از نظر شما موفقیت خیلی لذت‌بخش تر از شکست خوردن باشد. اما شکست خوردن به شما فرصت‌های بهتری برای رشد کردن می‌دهد. بنابراین دفعه‌ بعدی که با صورت به زمین خوردید این موضوع را به یاد داشته باشید.

۵- روی هدف خود تمرکز کنید و در جهت آن حرکت کنید.
در یک نامه سالیانه از بنیاد بیل گیتس و ملیندا گیتس، وی بیان کرد که اگر شما یک هدف واضح و صحیح را مشخص کنید و در جهت آن گام بردارید، بی تردید به موفقیت‌های فوق‌العاده‌ای دست خواهید یافت. وی در ادامه افزود که پیدا کردن یک هدف درست و روش صحیح برای اندازگیری پیشرفت بسیار دشوار است. اگر کار آسانی بود، هر کسی آن را انجام می‌داد.

برگرفته از: www.inc.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,283,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: