Loading...

مزایای وجود گیاهان طبیعی در دفتر کار

استفاده از گیاه در محل کار

تبدیل کردن دفتر کار به یک فضای سرسبز و ثمربخش کار خیلی دشواری نیست. طبق مطالعات علمی، افزودن گیاهان به دفتر کارتان رابطه‌ی مستقیم با افزایش میزان بازدهی دارد.
همچنین این کار رابطه‌ی مستقیمی با افزایش کیفیت هوای دفتر، سلامتی کارمندان و کاهش باکتری‌های هوازی مضر دارد. در ادامه مزایای وجود گیاهان در دفاتر کار را بررسی می‌کنیم.

گیاهان آپارتمانی میزان آلاینده‌های هوا را کاهش می‌دهند.
ما راجع به نقش و توانایی جنگل‌ها در کاهش آلودگی هوای اطراف شهرها و اماکان صنعتی بسیار شنیده‌ایم. واقعیتی که تعداد کمی از مردم از آن اطلاع دارند این است که گیاهان داخل دفتر کار نیز همین کار را البته در مقیاس کمتر انجام می‌دهند.

دفاتر کار زیادی هستند که مشکل کیفیت هوا دارند. حتی در بعضی اندازه‌گیری‌ها نشان داده شده که کیفیت هوای داخل ساختمان‌ها کمتر از کیفیت هوای خارج است. بسیاری از این مشکلات با افزودن گیاهان مناسب به محیط داخل دفتر کار حل می‌شوند.

به عنوان مثال گیاه فیکوس به دلیل توانایی در حذف آلاینده‌های هوا و تمیز نگه داشتن هوای دفاتر معروفیت دارد. انتخاب‌های مناسب دیگر شامل اسپاتی‌فیلوم، که در نور کم رشد می‌کند، و دراسنا هستند که آلاینده‌های رایج بسیاری را از بین می‌برند.

گیاهان آپارتمانی عملکرد حافظه‌ی کاری شما را افزایش می‌دهند.
آیا تا به حال با مشکل به خاطر نیاوردن اسم، آدرس یا شماره تلفن مواجه شده‌اید؟ فراموش کردن جزئیات کوچک در محل کار عادی است؛ به همین دلیل است که برای ثبت اطلاعات و لیست‌های بلند بالا دلایل موجهی داریم.

درست است که داشتن حافظه‌ی کامل و بی‌نقص غیرممکن است اما افزودن گیاهان سبز جدید به محل کارتان می‌تواند به داشتن حافظه‌ی بهتر کمک کند. تحقیقی که در دانشگاه میشیگان در سال ۲۰۰۸ انجام شد به این نتیجه رسید که گذراندن وقت در کنار گیاهان، تا ۲۰ درصد به بهبود حافظه کمک می‌کند.

این میزان افزایش و بهبود در عملکرد کاری و توانایی حفظ اطلاعات، قابل توجه است. اگر درگیر این موضوع هستید که امور و اطلاعات محل کار را به خاطر بسپارید به افزودن یک یا دو گیاه به دفتر کار خود فکر کنید.

گیاهان آپارتمانی شما را متمرکزتر، دقیق‌تر و پربازده‌تر می‌کنند.
آیا می‌دانستید سرسبزتر کردن دفتر کار می‌تواند تا ۱۵ درصد عملکرد کارمندان را افزایش می‌دهد؟ تحقیق جدیدی بر مبنای اطلاعات دفاتر هلند و بریتانیا نشان می‌دهد افراد در محیط‌های سبز، متمرکزتر و پربازده‌تر می‌شوند. همچنین ثابت شده است که گیاهان علاوه بر افزایش سطح بازدهی، میزان استرس را کاهش می دهند.

به جای اجرای یک سیستم سخت برای افزایش بازدهی، متد سبز را امتحان کنید. اجرای این متد آسان و ارزان است و با توجه به ۱۵ درصد افزایش ثابت شده در سطح بازدهی، هیچ تجارتی نمی‌تواند از آن صرف نظر کند.

نور خورشید و گیاهان اثر هم‌افزایی بر میزان بازدهی دارند.
در حالی که گیاهان و نور خورشید هریک به تنهایی فواید خود را برای بازدهی و تمرکز دارند، استفاده‌ی هردوی آنها با هم می‌تواند اثر هم‌افزایی داشته باشد. هرچه محیط کاری شما به طبیعت شبیه‌تر باشد، پربازده‌تر خواهید بود.

این موضوع بدان خاطر است که بدن ما به طور طبیعی در جستجوی فضایی است که شبیه المان‌های طبیعت باشد. نور مصنوعی و محیط کار عاری از گیاهان و زندگی طبیعی، نقطه‌ی متضاد فضایی است که جسم ما از آن لذت می‌برد.

استفاده از اثر هم‌افزایی نور خورشید و گیاهان نه تنها باعث افزایش میزان بازدهی می‌شود بلکه کیفیت هوا و سیستم ایمنی کل اعضای تیم کاری را قوت می‌بخشد.

برگرفته از: www.bristolite.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,266,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: