Loading...

چگونه در اولین ملاقات تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم؟

تاثیرگذاری اولیه

این که افراد به نظر دیگران در مورد خود هنگام ملاقات‌ و شبکه‌سازی (networking) اهمیت می‌دهند موضوع خوبی است. اگر مرتکب اشتباهی نمی‌شوید دلیل بر آن نیست که تاثیرگذاری خوبی خواهید داشت. اگر می‌خواهید موردپسند و به‌ یادماندنی باشید، باید راه و روش خود را ایجاد کنید. در این جا ۱۷ روش سریع و آسان برای شما آورده‌ایم که می‌تواند باعث تاثیرگذاری بیشتر بر دیگران در اولین ملاقات شود و آنان را خواهان برقراری ارتباط بیشتر با شما کند.

۱- در مورد افرادی که قرار است ملاقات کنید اطلاعات کسب کنید.
افراد خود را به زحمت می‌اندازند و در لینکداین پروفایل درست می‌کنند، به این دلیل که امیدوارند دیگران آن را بخوانند. اگر اطلاعات افراد حاضر در جلسه را جستجو کنید، دیگر نیازی نیست آن‌ها خودشان را توضیح دهند. فقط مراقب باشید به حریم شخصی آنان وارد نشوید.

۲- به ظاهر خود اهمیت دهید.
لازم نیست به‌ گونه‌ای لباس بپوشید که انگار می‌خواهید به مهمانی بخصوصی بروید؛ ولی رعایت نظم و به روز بودن، نشاندهنده اهمیتی است که برای خودتان و ظاهرتان قائلید. در این صورت مورد تحسین دیگران قرار خواهید گرفت.

۳- با دیگران با احترام رفتار کنید.
مردم از افرادی تأثیر می‌پذیرند که به آن‌ها توجه نشان می‌دهند. اگر دوست و یا شخص مهمی را به جمعی دعوت می‌کنید، او را به دیگران معرفی کنید و به او فرصت صحبت کردن بدهید. نادیده گرفتن دیگران، شما را به فردی خودشیفته در نظر آنان تبدیل می‌کند.

۴- موبایلتان را در حالت خاموش و در جیبتان بگذارید.
یک گفتگوی خوب با صدای زنگ و یا نور چشمک‌زن، به سادگی خراب می‌شود. از سوی دیگر، به همراه داشتن تلفن همراه، به دیگران نشان می‌دهد به مسائل دیگر بیشتر توجه دارید تا مسائل حاضر.

۵- به تمامی افراد حاضر سلام کنید.
اگرچه این مورد مربوط به یک گردهمایی ۲۰۰ نفره نمی‌شود، ولی در جلسات کوچک‌تر کسی را از قلم نیندازید. سعی کنید سلام کنید و دست بدهید. اشخاصی که نادیده گرفته می‌شوند و هم‌چنین اطرافیان آنها، به این موضوع توجه ‌می‌کنند.

۶- نام افراد را به خاطر بسپارید و به کار ببرید.
مردم مشتاقند که نامشان را بشنوند. اگر نامشان را فراموش کردید دوباره بپرسید. اگر پس از شنیدن نامشان آن را تکرار کنید، در ذهنتان ثبت می‌شود و همچنین به دیگران احساس خوبی می‌دهد.

۷- لبخند بزنید.
مردم با افرادی که دوستشان دارند تمایل به مراوده دارند و لبخند زدن شما را به فردی دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند. ممکن است روز سختی را گذرانده باشید ولی لازم نیست دیگران بدانند. از سوی دیگر، لبخند زدن به خودتان نیز کمک می‌کند که حال بهتری پیدا کنید.

۸- صاف بایستید.
دیگران متوجه خستگی و ناتوانی شما می‌شوند. سعی کنید آرام و با انرژی بنظر برسید. افراد موفق تمایل دارند با افراد کاری ارتباط برقرار کنند و نه افراد بی‌حال.

۹- به چشمان فردی که با او گفت‌وگو می‌کنید، نگاه کنید.
بهتر است که هنگام ملاقات‌هایتان با فرد گفت‌وگو کننده تماس چشمی برقرار کنید.

۱۰- منتظر باشید فرد مقابل در مورد شما سوال بپرسد.
در کسب‌وکار افراد عادت دارند خودشان را نشان دهند و از خودشان، شغل‌شان و محصولات‌شان صحبت کنند. به جای آن، سعی کنید کمی مرموز به نظر برسید و دیگران را جذب خود کنید. اگر در موردتان کنجکاو شوند، بیشتر به شما و کارتان توجه نشان می‌دهند.

۱۱- مختصر و گزیده سخن بگویید.
اگر مطلبی که می‌خواهید بگویید برای شما جالب است، دلیلی ندارد برای دیگران هم جالب باشد. اصل مطلب را بیان کنید و اجازه دهید دیگران از شما توضیح بیشتر بخواهند. کسی مایل نیست با فردی پرحرف گفت‌وگو کند.

۱۲- در مورد طرف مقابلتان پرس‌وجو کنید.
افراد با ملاحظه از خودشیفتگی دوری می‌کنند. اگر به سوابق دیگران علاقه نشان ندهید دیگران شما را فردی خودخواه تلقی می‌کنند. پیش از آن که از خودتان سخن بگویید، اولویت را بر این بگذارید که از طرف مقابلتان سه سوال در موردشان بپرسید. سعی کنید صدای درونتان را خاموش کنید و به آن‌چه دیگران می‌گویند گوش دهید.

۱۳- خوش‌مشرب باشید.
ساده‌ترین راه برای برجسته بودن در میان انبوهی از افراد، آن است که با نشاط و خوش‌مشرب باشید. داستان‌های جالب کوتاه و یا لطیفه‌هایی مناسب تعریف کنید. در طول مکالمات، تجربیات جذاب و ارزشمند را با دیگران در میان بگذارید. تا جایی که زیاده‌روی نکنید، دیگران از کنار شما بودن احساس رضایت می‌کنند.

۱۴- سعی در برقراری ارتباط بین دیگران کنید.
بسیاری از افراد وارد یک ملاقات می‌شوند به این امید که منفعتی برای آینده‌شان داشته باشد. به آن‌ها کمک کنید. آنان را با افراد ارزشمند دیگری که باعث رشد و پیشرفتشان می‌شوند، آشنا کنید. آن‌ها بی‌شک لطف شما را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

۱۵- به دیگران چیزی ارزشمند ارائه دهید.
سه راه آسان برای انجام این کار در هر برخوردی وجود دارد:
۱- مطالعه‌کننده و یادگیرنده باشید.
۲- به نیازهای دیگران گوش دهید.
۳- دانش و تجربیاتتان را با دیگران در میان بگذارید.

۱۶- قدردانی واقعی خود را نشان دهید.
افراد به وقت خود بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهند. را برای وقتی که در اختیار شما قرار دادند از آنها سپاسگزار باشید. آن‌ها نمی‌توانند وقتشان را پس بگیرند، پس به آنان احساس رضایت بدهید.

۱۷- به سرعت پیگیری کنید.
ساده‌ترین راه برای تأثیرگذاری در اولین برخورد، پیگیری است. با فرستادن ایمیل و یا آیتم‌های مورد بحث، ارتباطتان را تقویت کنید.

برگرفته از: www.inc.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 187,268,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: