Loading...

مایکروسافت قابلیت تشخیص احساسات را به پروژه آکسفورد اضافه کرد!

 
 

microsoft- project oxfordیکی از تفاوت‌های اصلی بین ما انسان‌ها و ماشین‌ها، داشتن احساس است. تنها ویژگی بارز انسان که تا به حال نتوانسته‌ایم آن را به صورت کد وارد دنیای دیجیتال کنیم.

شرکت مایکروسافت به تازگی قابلیت تشخیص احساسات فرد را از روی تصویر به پروژه آکسفورد خود اضافه کرده است. پیش از این‌ که به توضیح این قابلیت بپردازیم، با پروژه آکسفورد به طور مختصر آشنا شویم:

آکسفورد نام پروژه‌ای است که در آن مایکروسافت امکاناتی نظیر تشخیص چهره را به توسعه دهندگان برنامه‌های مختلف می‌دهد. پیش‌تر هم این پروژه امکان تشخیص سن و جنسیت را از روی عکس ممکن کرده بود.

این امکان یک قدم دیگر به سوی تکامل هوش مصنوعی است و با استفاده از آن حالا ماشین‌ها این امکان را دارند که از طریق آنالیز عکس، احساس و واکنش درونی انسان را در لحظه تشخیص دهند. ممکن است بتوان با توسعه این قابلیت در آینده، تشخیص احساس در ویدئو را هم ممکن کرد.

رایان گلگُن، مدیر برنامه‌های تحقیقاتی مایکروسافت، مدعی شده که دوربین‌های مجهز به این قابلیت جدید می‌توانند واکنش بینندگان یک فیلم را در هر زمان که بخواهند به تولید کنندگان آن بازخورد دهند. همچنین صاحبان فروشگاه‌ها هم می‌توانند از این امکان برای فهمیدن میزان رضایت مشتریان از یک محصول استفاده کنند. در هر حال، تمام این‌ها به این بستگی دارد که توسعه دهندگان چطور این فناوری را به کار می‌گیرند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,049,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: