Loading...

این ۵ فرد نشان دادند که موفقیت یک شبه بی معنی است

5 فرد موفق

“ما خوش‌شانسیم که می‌توانیم آن‌ کاری را که دوست داریم، انجام دهیم.” خوش‌شانس؟ کارآفرین بودن ربطی به شانس ندارد. باید سخت کار کنید، بی توجه به آن که چند بار ممکن است شکست بخورید و چقدر دیگران شما را ناامید کنند. هر چه بیشتر کار کنید، در ظاهر خوش‌شانس‌تر بنظر می‌رسید. در این‌جا ۵ فرد موفق را معرفی می‌کنیم که افسانه موفقیت یک شبه را رد می‌کنند.

۱- جیمز دایسون
جاروبرقی‌های Dyson را می‌شناسید؟ Dyson یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین تولیدکنندگان جاروبرقی است؛ که این موفقیت را به روحیه‌ی پرتلاش بیان‌گذارش، جیمز دایسون مدیون است. سرمایه دایسون ۵ بیلیون دلار است. دایسون دو چیز در مورد شکست می‌داند. قبل از آن‌که نمونه‌اش به موفقیت برسد، ۵۱۲۷ نمونه‌ی شکست‌خورده وجود داشت. دیگر آنکه این پروسه ۱۵ سال به طول انجامید. بسیاری از افراد پس از قدری تلاش و چند بار شکست از کار دست می‌کشند، درحالی‌که دایسون ناامید نشد.

۲- گری واینرچاک
این فرد پس از به پایان رساندن کالج، سرمایه‌ی خانواده‌گی‌اش را از ۳ میلیون دلار به بیش از ۶۰ میلیون دلار افزایش داد. چگونه؟ او هفت روز هفته را از صبح تا شب کار می‌کرد. او با تمام توانش مشغول یادگیری تجارت بود و تمام تلاشش را برای پیشرفت می‌کرد. شانسی در کار بود؟ خیر، تلاش بی‌وقفه‌ی او منجر به موفقیت وی شد. پس از آن، VaynerMedia را بنیان‌گذاری کرد، در چندین استارتاپ سرمایه‌گذاری کرد، کتاب‌های متعددی را به چاپ رساند و به یک سخنران برجسته تبدیل شد. اگر به او بگویید که خوش‌شانس بوده است، قطعاً عکس‌العملش دیدنی خواهد بود.

۳- جورج مارتین
خالق The Game of Thrones این‌روزها از موفقیتش لذت می‌برد. سریالی که بر اساس این کتاب ساخته شده و جوایز متعددی را از آن خود کرده‌ است. Cinemax دیگر اثر این نویسنده، Skin Trade که مربوط به سال ۱۹۸۹ است را خریداری کرده است. مارتین سال‌ها نویسندگی کرده و در طول این سال‌ها مخاطبان را جذب کرده است. اینطور نبوده که یک صبح از خواب بیدار شود و به خود بگوید: “می‌خواهم داستانی بنویسم و آن را به شبکه بفرستم. باید یک شبه به موفقیت برسم.” درصد زیادی از میلیون‌ها بیننده‌ای که هر هفته سریال را تماشا می‌کنند قبلاً در مورد مارتین چیزی نشنیده‌اند. نمی‌توانید بگویید یک شبه به اینجا رسیده؛ او دهه‌های زیادی از عمرش را صرف نوشتن کرده‌ است.

۴- بیل گیتس
هنوز هم بیل گیتس با سرمایه ۷۹ بیلیون دلاری ثروتمندترین فرد جهان است. او به مدت ۱۶ سال در صدر این لیست قرار داشت، ولی وی توسط شانس این آینده را برای خود نساخته‌ است. او برای این موفقیت تلاش کرد و شکست‌های زیادی را تجربه کرد.
اولین کمپانی گیتس، Traf-O-Data، پولی به دست نیاورد. موفقیت آمیز نبود، ولی تجربه‌ای بود که گیتس و همکارش پال آلن از آن برای سرمایه‌گذاری بعدی‌شان استفاده کردند – Microsoft. اگر گیتس پس از شکست کارش را رها می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟ اگر چنین ‌می‌شد قطعاً سرمایه او و تکنولوژی امروزه‌ی ما به این شکل نبود.

۵- کلنل ساندرز
آیا کلنل ساندرز در ۵۶ سالگی به یکباره به موفقیت رسید و Kentucky Fried Chicken را پایه‌گذاری کرد؟ دستورالعمل تهیه مرغ سوخاری او بیش از هزار بار رد شد و قبل از آنکه پروژه کارآفرینی‌اش آغاز شود شغل‌های زیادی عوض کرد؛ از سوخت‌رسانی موتور بخار گرفته تا کارگری پمپ بنزین. او کارخانه‌ای را بنا کرد که لامپ‌های استیلنی تولید می‌کرد. کارخانه با شکست مواجه شد ولی او متوقف نشد. او همچنان دستور پخت مرغ را در ذهنش داشت، رستوارن کنار جاده‌ای را افتتاح کرد و بعدها فرصتی بدست آورد که امتیاز آن را به خود اختصاص دهد.

برگرفته از: www.entrepreneur.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,344,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: