Loading...

دلیل افزایش وزن آیفون 6S نسبت به نسل قبلی مشخص شد

 
 

iphone 6s extra weight- itresan

نخستین باری که آیفون 6S را در دست بگیرید، متوجه خواهید شد که از آیفون قبلی کمی سنگین‌تر است؛ البته این افزایش وزن خیلی زیاد نبوده اما در عین حال نامحسوس هم نیست. در واقع آیفون 6S نیز 11 درصد نسبت به نسل قبلی خود سنگین‌تر است.

اما چه چیزی باعث افزایش وزن آیفون 6S شده است؟ ممکن است تصور کنید استفاده از آلیاژ آلومینیم صنایع فضایی برای ساخت بدنه آیفون موجب سنگین‌تر شدن آن شده، اما اینطور نیست. اپل آلیاژ آلومینیم سری 7000 را به صورتی که ترکیب دقیق آن کاملا معلوم نیست برای ساخت بدنه آیفون شخصی‌سازی کرده، اما جرم حجمی آلیاژهای سری 7000 تنها کمی از سری 6000 که بدنه آیفون 6 را تشکیل می‌دهد، بیشتر است. تفاوت بین سری 6000 و 7000 مربوط به عناصر تشکیل‌ دهنده آنها است؛ به طوری که در سری 7000 آلومینیم بیشتر با روی و در سری 6000 بیشتر با منیزیم و سیلیکون ترکیب می‌شود.

بر اساس اعلام اپل، آلومینیم استفاده شده در بدنه آیفون 6S پلاس فقط 2 گرم  سنگین‌تر از نسل قبلی خود بوده در حالی که آلومینیم بدنه آیفون 6S نسبت به نسل قبلی خود 1 گرم سبک‌تر است.

قسمت عمده افزایش وزن آیفون 6S و برادر بزرگترش به صفحه نمایش جدید با تکنولوژی 3D Touch مربوط است که در مقایسه با صفحه نمایش نسل قبل بیش از دو برابر افزایش وزن دارد. وزن صفحه نمایش آیفون 6 برابر با 12 گرم بود که این میزان در آیفون جدید به 29 گرم رسیده و علت آن هم اضافه شدن یک لایه جدید به صفحه نمایش برای دریافت فرمان‌های مربوط به فشار است. گفته می‌شود اپل صفحه نمایش خازنی جدیدی تولید کرده که سنسورهای فشار داخل بک‌لایت آن جاسازی شده است که اگر این شایعه درست باشد، افزایش وزن و ضخامت صفحات نمایش 3D Touch در نسل‌های آینده بسیار ناچیز خواهد بود.

3d touch layers- itresan

هم اکنون آیفون 6S پلاس و آیفون 6 به ترتیب 20 و 14 گرم از نسل قبلی سنگین‌تر هستند که خیلی زیاد نیست؛ اما اگر این افزایش وزن با افزایش دوام باتری هم همراه بود تحمل آن بسیار آسان‌تر می‌شد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,073,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: