Loading...

موضع سونی تغییر کرد: زیرآب، از گوشی‌های خود استفاده نکنید!

 
 

Xperia_Z2_Water

اغلب گوشی‌های اکسپریا سونی در حال حاضر، ضدآب به‌شمار می‌روند و سونی، به این واقعیت مفتخر است و تاجای ممکن، برروی آن مانور می‌دهد. عکس‌ها و ویدیوهای بی‌شماری تبلیغ شده‌اند که نشان می‌دهد کاربران، از گوشی‌های اکسپریا سونی در زیر آب استفاده می‌کنند اما متاسفانه، به‌تازگی، سونی موضع خود را در این مورد تغییر داده است.

سونی، اکنون از مردم می‌خواهد که از گوشی‌های ضدآب این شرکت علی‌رغم گواهینامه مقاوت در برابر آب (IP58) آن‌ها در زیر آب، استفاده نکنند. سونی پیش‌تر مدعی بود که گوشی‌های ضدآب این کمپانی، می‌توانند به‌مدت نیم‌ساعت در عمق 1.5 متری دوام بیاورند. این شرکت، به آزمایش‌های لازم تحت شرایط آزمایشگاهی برای رسیدن به چنین امتیازی اشاره می‌کند. با این‌حال، سونی مدعی است که حرکت‌های سریع در زیر آب، ممکن است به‌خاطر فشار زیاد، گوشی‌های ضدآب این شرکت را با وجود امتیاز IP58، دچار مشکل نماید زیرا در زیرآب، فشار بسیار زیادی وجود دارد.

با این‌حال، برخلاف تمام تبلیغات سونی که برروی ضدآب بودن گوشی‌های پرچم‌دار خود مانور می‌دهد، انجام چنین عملی جای تاسف دارد! بسیاری از کاربران، گوشی‌های سونی را تنها برای استاندارد مقاوت در برابر آب آن‌ها (IP58) خریداری می‌کنند و حال، به‌آن‌ها گفته می‌شود که از گوشی‌های خود در زیرآب، برخلاف قابلیت ضدآب آن‌ها استفاده نکرده تا گوشی‌ با آسیب مواجه نشود.

سونی براین باور است که قابلیت ضدآب گوشی‌های پرچم‌دار خود تنها برای شرایط اتفاقی نظیر باران و … کاربرد دارد و نباید به‌آن، به‌چشم یک ویژگی برای عکاسی در زیر آب نگاه کرد. این احتمال وجود دارد که سونی، چنین ادعایی را برای این دارد تا همانند گذشته بابت تعمیر و تعویض گوشی‌های ضدآب خود به‌دلیل خرابی در هنگام استفاده از آن‌ها در زیر آب، متضرر نشود. با این‌حال، به‌شخصه با چنین اقداماتی موافق نیستم؛ حتی اگر سونی، دلیل قانع‌کننده‌ای برای اعلام چنین مطلب مهمی داشته باشد! نظر شما چیست؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,074,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: