Loading...

کاربرد داروی پاک‌سازی مس از بافت‌های بدن برای درمان سرطان سینه

 
 

TM itresanدارویی با نام تجاری (Tetrathiomolybdate(TM، که هم اکنون برای پاک‌سازی مس از بدن به کار می‌رود و پیش از این به منظور درمان سرطان پستان در یک سری از موارد کلینیکی مورد استفاده قرار گرفته و ناموفق شناخته شده بود، به تازگی دوباره مورد توجه قرار گرفته است. فاز دوم آزمایش این دارو بر روی زنانی انجام شده که از سرطان سینه رهایی یافته‌اند؛ اما در معرض خطر بازگشت تومورهای سرطانی قرار دارند و گفته می‌شود که این دارو مانع رشد تومورهای سرطانی جدید خواهد شد.

استراتژی حذف مس برای جلوگیری از رشد تومورهای سرطانی هنوز به خوبی روشن نیست و از نظر کلینیکی به خوبی اثبات نشده است. یک متخصص انکولوژی که فاز دوم این آزمایشات را شروع کرده است در نظر دارد با ادامه تحقیقات، این مطالعه را وارد فاز سوم و مرحله کلینیکی نماید؛ در حالی که مجوز استفاده از داروی TM برای درمان بیماران سرطانی در اختیار یک کمپانی بیوتکنولوژی سوئدی قرار دارد که از این دارو برای درمان بیماری Wilson (یک بیماری نادر وراثتی در نتیجه تراکم بیش از اندازه مس در بدن) استفاده می‌کند و کمپانی یاد شده هم که نامش Wilson Therapeutics است، در حال حاضر برنامه‌ای برای استفاده از داروی TM به منظور درمان بیماران سرطانی ندارد.

همچنین بنا به گفته مدیر عامل این کمپانی، مجوز ساخت و استفاده از این دارو هم به کمپانی دیگری داده نخواهد شد. تا اینجای کار که ظاهرا ادامه آزمایشات به بن‌بست رسیده، اما یقینا تیم تحقیقاتی به تلاش خود در جهت جلب موافقت کمپانی سوئدی ادامه خواهد داد و در صورت توفیق در این راه می‌تواند به نتیجه بخش بودن فاز سوم، یعنی کاربرد این دارو در موارد کلینیکی و اثبات تاثیر آن در پیشگیری از رشد دوباره تومور در زنان رهایی یافته از بیماری سرطان پستان، امیدوار باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,286,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: