Loading...

آی‌فون بعدی با دکمه هوم و اسکنر اثر انگشت مجازی می‌آید!

 
 

iPhone-with-virtual-home-key-headمدت زیادی است که بصورت جسته و گریخته خبرهایی درباره یک سری قطعات تولید شده توسط اینتل می‌شنویم که با استفاده از آن‌ها، قرار دادن ماژول‌های هیجان انگیزی همچون اسکنر اثر انگشت در درون صفحه نمایش امکان پذیر می‌شود. حال یک گزارش دریافت شده از وب‌سایت خبری Digitimes، به این موضوع اشاره می‌کند که این تکنولوژی در آی‌فون بعدی به کار گرفته خواهد شد.

این خبرگزاری بر اساس اخبار دریافت شده از یک شرکت طراح و سازنده  IC تایوانی می‌گوید: این شرکت در حال کار بر روی این تکنولوژی در اصل کالیفرنیایی، برای استفاده در ساخت صفحات نمایش (TDDI (Touch & Display Driver Integration  است تا دکمه فیزیکی هوم را که امضای طراحی آی‌فون به حساب می‌آید، حذف کند و تمام وظایف آن، از جمله کارکردهای امنیتی را به خود صفحه نمایش بسپارد!

بدیهی است که هم اکنون نمی‌توانیم درستی این خبر را تایید کنیم و حق داریم که در این مورد تردید داشته باشیم؛ با این حال، در دست گرفتن این تکنولوژی توسط اپل، دور از ذهن هم نیست؛ مخصوصا حالا که این کمپانی پردازنده‌هایش را خودش طراحی می‌کند. در واقع، این موضوع نشان می‌دهد که این کمپانی بزرگ تولید کننده اسمارت‌فون، به دنبال یکپارچه‌ کردن هر چه بیشتر محصولات خود است. در هر صورت اگر هدف از این کار ایجاد فضای بیشتر برای صفحه نمایش، از طریق حذف دکمه فیزیکی باشد، امیدواریم اندازه حاشیه‌های صفحه نمایش هم کاهش پیدا کند تا افزایش سایز اسکرین موجب افزایش ابعاد دستگاه نشود.

شما چه نظری دارید؟ آیا طراحی جدید اپل را می‌پسندید؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,991,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: