Loading...

این ربات می‌تواند مثل انسان راه برود!

 
 

گمانه‌زنی‌ها و افسانه‌های زیادی در خصوص حضور ربات‌ها به جای انسان در آینده منتشر شده است و شاید خبر امروز ما نیز تایید کننده این موضوع باشد. اخیرا آزمایشگاه بین المللی Sandia یک روبات جدید و بسیار جالب را طراحی کرده که می‌تواند مثل انسان راه برود و همچون آدمیزاد دو پا دارد که قادر است 2.05 کیلومتر را در مدت 2 و نیم ساعت راه برود. شیوه راه رفتن این ربات نیز شباهت بسیار زیادی به انسان دارد. این ربات که DURUS نامیده می‌شود، سی برابر انرژی کمتری نسبت به ATLAS مصرف می‌کند.

robot

این ربات جالب از یک موتور ارزان قیمت و قدرتمند استفاده می‌کند و در کل DURUS قادر است به مدت 8 ساعت به صورت ممتد راه برود. یک باتری 2.2 کیلو واتی با وزن 19 کیلوگرم نیز انرژی مورد نیاز این دستگاه را تامین می‌کند. به‌طور حتم این ربات آینده خوبی در پیش رو خواهد داشت و شاید آینده در اختیار چنین محصولاتی باشد. در ادامه می‌توانید ویدیویی از این ربات را نیز تماشا کنید.

 

همان طور که مشاهده کردید، این ربات در پاهای خود نوعی فنر دارد که باعث می‌شود ضربات گرفته شده و به خود دستگاه منتقل نشوند.

humanoid_drc-proxi-web-3_0

چه آینده‌ای پیش روی جهانیان است؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,094,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: