Loading...

این اتوبوس از مدفوع به عنوان سوخت استفاده می‌کند و سرعت بالایی دارد!

 
 

landscape-1432306979-poopbus

برای همه خبری جالب داریم! اخیرا یک اتوبوس ساخته شده که از مدفوع به عنوان سوخت بهره می‌برد و رکورد سرعت را در بین اتوبوس‌هایی که از این سوخت بهره می‌برند، شکسته است. در حال حاضر اتوبوس مورد بحث می‌تواند با سرعتی در حدود 124 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

اما در مورد این وسیله نقلیه یک‌سری نکات هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. اول اینکه اتوبوس یاد شده همان‌طور که گفتیم از مدفوع به عنوان سوخت برای حرکت استفاده می‌کند، اما این کار به طور مستقیم انجام نمی‌شود. برای استفاده از این نوع سوخت ابتدا طی فرآیندی بیومتریک با مشتقات مدفوع گاو قرار می‌گیرد. نکته دوم هم در مورد سرعت اتوبوس است که توانسته رکورد سرعت را بین تمامی اتوبوس‌هایی که از سوختی مشابه بهره می‌برند، بشکند. حتی سرعت این وسیله نقلیه نسبت به نمونه‌هایی که از سوخت‌های رایج استفاده می‌کنند در نوع خود جالب است.

ناوگان Reading Buses به طور اختصاصی تغییراتی را در این اتوبوس اعمال کرده و مالک آن محسوب می‌شود. همچنین قرار است ۳۳ دستگاه دیگر از این نوع اتوبوس‌ها را به مجموعه خود اضافه نماید. در هر صورت موردی که بسیار توجهات را جلب کرده همان سرعتی است که در بالا اشاره کردیم. جان بیکرتون، مهندس ارشد این پروژه در مصاحبه‌ای که توسط BBC با وی انجام شده، توضیح می‌دهد که: «حضور این وسیله نقلیه در جاده‌ها بسیار چشمگیر بوده. این اتوبوس شبیه به یک بمب افکن ولکن است و طراحی آیرودینامیک آن طوری انجام شده که به سرعتی نزدیک به 130 کیلومتر بر ساعت برسد.»

نظر شما در مورد این اتوبوس چیست؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,036,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: