Loading...

قطاری ژاپنی با سرعت 603 کیلومتر بر ساعت رکورد جدیدی را به ثبت رساند!

 
 هفته گذشته یک قطار مغناطیسی در ژاپن توانست رکورد سرعت را بعد از 12 سال دوباره از آن خود کند اما اکنون این قطار خارق العاده دوباره دست به کار شده و صبح امروز رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. این قطار ژاپنی امروز توانست با سرعت 603 کیلومتر بر ساعت مسیر مورد نظر را سپری کند. البته این نوع قطار‌ها فعلا به‌صورت تجاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اما انتظار می‌رود که در سال 2027 شاهد چنین قطار‌هایی در بازار برای استفاده‌های تجاری باشیم.

train

برای این که بفهمید این قطار چقدر سریع است باید بگوییم که شما توسط آن می‌توانید مسیر 100 دقیقه‌ای توکیو تا مرکز ناگویا را در عرض 40 دقیقه طی کنید که خود می‌تواند برای بسیاری از افراد خوش آیند باشد و انقلابی را در صنعت قطار‌ها به پا کند. البته ژاپن تصمیم دارد تا این تکنولوژی را گسترش داده و شهر‌های بیشتری را در آینده تحت پوشش چنین قطار‌هایی قرار دهد که هر فردی بتواند از واشنگتن به نیویورک و… خیلی سریع مسافرت کند.

البته همان‌طور که می‌دانید قطار‌های امروزی در ایران با چنین سرعتی حرکت نمی‌کنند و در واقع بسیار آرام و لاکپشتی حرکت می‌کنند و مسافران را به مقصد می‌رسانند اما شاید چنین محصولاتی امید بخش این صنعت در کشور ما نیز باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,794,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: