Loading...

یک محقق ایرانی موفق به ساخت دستکش رباتیک شد

به گزارش گویا آی تی، عده ای از محققان اروپا با کمک فرشید امیر عبداللهیان توانستند نمونه ی اولیه ی دستکش روباتیک را بسازند که می تواند دستان افراد ناتوان را به کنترل و حرکت در آورد. در سال های پیش اگر کسی دست یا قسمتی از اعضای بدنش را در حادثه ای از دست می داد نا امید میشد چون دیگر نمی توانست به آرزویش که کنترل اعضای بدنش بود برسد ولی اکنون محققان سیستم هایی طراحی کرده اند که آرزوی افراد را بر آورده می کند.

xSCRIPT-robot-hand.jpg.pagespeed.ic_.eUs_c_ggcT

این دستکش که می تواند توانبخشی و قدرت حرکت را به دستان بیماران باز گرداند SCRIPT نام دارد و با همکاری دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس و موسسه تحقیقاتی و دانشگاهی از کشورهای اروپایی است که با رهبری دکتر « فرشید امیر عبداللهیان» ساخته شده و این طرح در بیماران زیادی آزمایش شده است. این دستکش می تواند قسمت دست و ساعد بیماران را در بر بگیرد و بیمار بعد از اینکه این دستکش را به کار گرفت می تواند انگشتان و دست خود را به حرکت در آورد و قسمت ساعد خود را کنترل کند و بیمارانی که در اثر سانحه های رانندگی، سکته یا بیماری های مختلف کنترل دست خود را از دست داده اند می توانند با کمک این دستکش دوباره دستان خود را به حرکت و کنترل در آورند.

[منبع:Mehrnews]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,478,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: