Loading...

موفقیت دانشمندان ایرانی در تصویربرداری دقیق سه بعدی با تلفن همراه

به گزارش گویا آی تی، دانشمندان ایرانی در دانشگاه پنسیلوانیا و انستیتو فناوری کالیفرنیا (Caltech ) موفق شدند یکی از سوژه های دیدنی فیلم های علمی و تخیلی را به واقعیت تبدیل کنند. تصور کنید که شما روزی یک نسخه کاملا دقیق از شیئی نیاز دارید که می خواهید تلفن همراه هوشمند از جیب خارج کنید و یک تصویر کامل و دقیق توسط تراشه ویژه ثبت تصاویر سه بعدی موجود در آن بگیرید و در پایان به چاپگر سه بعدی تصویر بفرستید و در مدت چند دقیقه نسخه مورد نظر در دستتان قرار بگیرد، اکنون آن روز فرا رسیده است.

علی حاجی میری دانشمند دانشگاه انستیتو فناوری Caltech به همراه فیروز افلاطونی و بهروز عبیری از دانشگاه پنسیلوانیا موفق به تمامی این اتفاقات هیجانی شدند و آنها با کمک حمایت های مالی این مرکز علمی ریز سیستم جدید ثبت سه بعدی تصاویر با کیفیت بالا را در انستیتو فناوری Caltech به دنیا معرفی کرده اند. در واقع چنین سیستم سه بعدی ثبت تصاویر قبلا وجود داشته اما ابعاد آن بسیار بزرگ بوده است و استفاده از آن هزینه ی زیادی به همراه داشت.

۱۶۳۲۶۷۵

نام این فناوری جدید NCI است که یک ثبت کننده همسان نانوفوتونیک محسوب می شود به نظر می آید که در آینده ی نزدیک دنیای ثبت تصاویر سه بعدی و فناوری چاپ سه بعدی تغییرات بسیار زیادی پیدا کند. تراشه سیلیکنی ارزان قیمت، قلب تپنده ی این فناوری است که اندازه ی آن کمتر از یک میلیمتر مربع می باشد اما در ثبت تصاویر با کیفیت بسیار بالا کار اصلی را انجام می دهد.

[منبع:Mehrnews]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,188,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: