Loading...

حافظه ی مصنوعی در مغز کاشته می شود

به گزارش گویا آی تی، در آمریکا پروژه ای شروع شده است که رسیدن به فناوری شبیه ساز مغز برای کد گذاری خاطرات و به یاد آوردن آسان تر آنها هدف این پروژه است و ده میلیون بیمار تاکنون در سراسر جهان به جراحات مغزی TBI مبتلا شدند که همواره با مشکلی بزرگ به نام شکل دهی و به یادآوردن خاطرات در مغز روبه رو می شوند و برای آنها سخت است که خاطرات را به یاد آورند.

اکنون دستگاه کوچکی برای کاشته شدن در مغز طراحی شده است که به بیمار می کند با کمک فرآیند شوک خاطراتش را در ذهنش کد گذاری کند و به یاد آورد. علاوه بر آن دانشمندان «حافظه مصنوعی نورونی» را برای نام این فناوری نوین انتخاب کردند و عده ای از محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این رابطه آزمایشاتی انجام داده اند که در این آزمایشات آنها به بیمارانی مراجعه کردند که جراحی مغز داشته اند. دانشمندان در این آزمایشات سعی می کنند به تجزیه و تحلیل فرآیندهایی که به کنترل و شکل دهی خاطرات در مغز منجر می شود بپردازند.

۱۳۶۰۹۶۷۸۹۸

امروزه تنها یکی از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در سراسر آمریکا دانشگاه پنسیلوانیا است که برای ادامه ی چنین تحقیقاتی از آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا معروف  به DARPA بودجه ی لازم خود را دریافت می نماید و قرار است این آژانس تحقیقاتی در چشم انداز برنامه های آینده خود   برای اینکه هرچه بهتر یادآوری خاطرات بیماران دستیابی به حافظه ی مصنوعی نورونی فراهم می کند.

[منبع:Mehrnews]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 188,774,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: