Loading...

چگونه خرید اینترنتی خود را با امنیت انجام دهیم؟

به گزارش گویا آی تی، پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی راهکار های امنیتی و توصیه های راهبردی برای افزایش آگاهی کاربران ارائه نمود و در مورد نوع معامله و جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی هشدار داد و گفت: اگر می خواهید از صحت نماد اعتماد الکترونیک مطمئن شوید باید بدانید که خرید از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک مهمترین اصل در خریدهای اینترنتی است و افراد جهت اطمینان از صحت آن باید بر روی نماد اعتماد الکترونیک کلیک کنند تا صفحه ای باز شود که مشخصات فروشگاه اینترنتی و تاریخ اعتبار آن درج گردیده است.

علاوه بر آن، برای اینکه از عکس نبودن اطلاعات نمایش داده شده فروشگاه اینترنتی دارای مجوز مطمئن شوید باید بر روی نشان نماد اعتماد الکترونیک کلیک کنید تا به سایتی با آدرس http://www.enamad.ir وارد شوید و باید ببینید که آدرس سایت نمایش داده شده در پروفایل نماد با آدرس فروشگاه اینترنتی هیچ تفاوتی نداشته باشد. هم چنین کاربران زمانی که عملیات بانکی انجام می دهند می توانند در این درگاه ها مطمئن شوند که در درگاه بانکی صفحه جعلی نیست و واقعی است و برای مطمئن شدن از این موضوع باید ببینند که درگاه بانکی با HTTPS شروع شده باشد.

ba1b7eb9b8ad142948e3b9dce300b4c6_XL

طبق گفته ی پلیس فتا; بعضی از سودجویان سایبری نماد اعتماد الکترونیک (enamad) را جعل می کنند و به سرقت اطلاعات بانکی قربانیان می پردازند اما مهمترین نکته ای که باید کاربران بدانند این است که آنها در جهت ناموفق گذاشتن طراحان صفحات فیشینگ باید نکات ساده ایمنی مانند تایپ کردن آدرس سایت و  داشتن نماد اعتماد الکترونیک را مورد توجه قرار دهند، سپس لینک را کپی نکنند و از لینک هایی که در سایت های مختلف ارائه شده است استفاده نکنند و همواره به یاد داشته باشند که در فرم های ورود اطلاعات تمامی سایت های مهم از پروتکل https استفاده می شود و از کاربران تقاضا می شود جهت دیدن هر گونه مورد مشکوکی به آدرس http://Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی مراجعه کنند و مورد مشکوک را گزارش دهند.

[منبع:Mehrnews]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,792,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: