Loading...

رونمایی از ماسکی که می تواند برای هدست های واقعیت مجازی بو تولید کند

واقعیت مجازی فناوری فوق العاده ای ایست، اما این تکنولوژی هرچه باشد، فاصله زیادی تا حقیقت دارد و یکی از کاستی هایش این است که حس بویایی را بر نمی انگیزد.

با این همه، باید بگوییم که تیمی از مهندسین شرکتی به Feelreal نظر دیگری دارند و معتقدند که فناوری مذکور به درجه ای از پختگی رسیده که می تواند هوا و رایحه های مختلف را نیز به فرد منتقل نماید.

این تیم در واقع نوعی ماسک بلوتوثی را طراحی کرده اند که درست زیر هدست شما قرار می گیرد و مجهز به سیستم های گرم کننده و خنک کننده کوچک، مه ساز، موتور لرزشگر، میکروفون و یک کارتریج قابل تعویض است که می تواند هفت رایحه مختلف شامل اقیانوس، جنگل، آتش، چمنزار، گَرد (که مشخص نیست منظور از آن چیست)، گل و فلز را ایجاد نماید.

هدست های واقعیت مجازی با ایجاد فضایی گسترده میان چشمان شما و نمایشگر قدرت دیدن را از چشم می گیرند و حالا به لطف آنچه کمپانی Feelreal ارائه نموده، امکانی برایتان فراهم شده تا رایحه های مختلف را نیز روی صورت خود احساس کنید.

دستگاه ارائه شده توسط کمپانی مذکور نوعی ماسک است که شبیه به صورتی خندان طراحی شده و امید می رود که در آینده، به لطف آن، کاربران فناوری VR بتوانند به تجربه ای واقعی تر در زمان استفاده از آن دست پیدا کنند چراکه در این صورت، علاوه براینکه در فضایی واقعی قرار خواهند گرفت، می توانند بویی که در آن فضا باید وجود داشته باشد را نیز حس کنند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,991,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: