Loading...

خدمات الکترونیک: وضعیت آب و هوای جاده ها و راه های کشور

سفر و گردش یکی از اصلی ترین نیازهای انسان به شمار می رود. برای داشتن مسافرت خوب باید از قبل، لوازم آن را فراهم کرد تا طی مسیر و هنگام گشت و گذار در مقصد، بیشترین لذت را از بودن در کنار دوستان و خانواده خود ببریم.

یکی از کارهایی که قبل از سفر باید انجام داد، دریافت اطلاعات از وضعیت آب و هوای جاده ها و راه های موجود در مسیر است تا به اصطلاح اطمینان لازم را از هموار بودن راه کسب نماییم.

این مسأله علاوه بر افزایش لذت مسافرت، ایمنی آن را هم بالا برده و مانع از کند شدن سرعت حرکت در مسیر می شود که البته مساعد بودن شرایط جوی زمانی که بناست با وسیله نقلیه شخصی و اتوبوس سفر کنید بیش از هر مسأله دیگری اهمیت می یابد.

تعطیلات عید نوروز و تابستان، بهترین فرصت را برای مسافرت خانواده های ایرانی فراهم می نماید که بسیاری از هموطنان مان، سفر با وسایل شخصی را ترجیح می دهند. در این نوع گشت و گذارها، پیش از انجام هر کاری باید از وضعیت آب و هوای جاده ها و راه های موجود در مسیر، باخبر شد.

سامانه وضع هوای راه های کشور

سازمان هواشناسی کشور در پورتال خود سامانه ای برای اطلاع از وضعیت آب و هوای جاده ها و راه های کشور قرار داده است که از طریق این لینک می توانید به آن دست یابید.

سامانه وضع راه های کشور

سامانه وضع راه های کشور

پس از ورود به سامانه، دو گزینه برای انتخاب راه مورد نظر دارید. اول اینکه از میان لیست چند صفحه ای وضع راه های کشور، مسیر خود را مشخص کنید.

وضع راه های کشور

وضع راه های کشور

دومین گزینه موجود برای این کار، جستجو در راه های کشور است.

جستجو در راه ها

جستجو در راه ها

برای جستجو کافی است ابتدا شهر مبدا را مشخص کنید تا سامانه به صورت خودکار شهرهای مقصد را به شما پیشنهاد دهد. به طور مثال راه اهواز به اصفهان را جستجو نمایید.

جستجوی اهواز - اصفهان

جستجوی اهواز – اصفهان

همانطور که می بینید، مسیر برگشت راه انتخابی مورد نظر موجود است. اگر مسیر رفت و برگشت با هم موجود بودند، سامانه هز دو را نشان می داد.

در صورتی که از طریق لیست یا جستجو، مسیر خود را انتخاب و روی آن کلیک کنید صفحه ای شبیه به تصویر زیر نمایان می گردد.

نمایش وضعیت هوای اصفهان - اهواز

نمایش وضعیت هوای اصفهان – اهواز

همانطور که می بینید، در این صفحه ابتدا مشخصات آب و هوایی برای تمام شهر های درون مسیر، به صورت جدول ارائه می شود و علاوه بر آن مسیر پیشنهادی نیز در اختیارتان قرار می گیرد. این اطلاعات عبارتند از:

  • نام شهر
  • ساعت و تاریخ گزارش
  • وضع هوا
  • دما
  • دید افقی
  • فشار
  • سرعت و جهت باد

در قسمت پایین صفحه نیز وضع هوای شهرهای مسیر روی نقشه کشور نمایش داده می شود که می توان با نگه داشتن نشانگر موس روی هر یک، اطلاعات بیشتری را دریافت نمود.

نگه داشتن موس بر روی شهر مورد نظر

نگه داشتن موس بر روی شهر مورد نظر
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,977,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: