Loading...

ژاپنی ها برای محافظت از بزرگسالان ربات خرسی می سازند

کشور ژاپن را به خاطر عشق مردم و شرکت های تکنولوژی اش به علم رباتیک می شناسیم. شرکت های ژاپنی برای هر موقعیتی یک ربات می سازند تا زندگی آسان تری داشته باشند و حالا، آخرین ابداع آن ها Robear است که توسط Riken، یک گروه تحقیقاتی ژاپنی ساخته شده.

همانطور که از نامش پیداست، Robear یک ربات خرسی است. البته این خرس درنده نیست و ظرف عسل خانه شما را خالی نمی کند، Robear طراحی شده تا استقلال بزرگسالان را به آن ها بازگرداند.

در ادامه ویدیویی از این ربات را مشاهده می کنید.

 

تقریبا ۱۰ سال پیش از Robear، گروه Riken ربات انسان نمایی با نام RI-MAN را تولید کرد. هر مدلی که پس از آن ساخته شد، پیشرفت هایی را به همراه داشت تا اینکه بالاخره به مدل خرسی رسیدیم. طبیعی است که Robear، حالا مهربان تر از مدل انسانی خود باشد. ربات از سنسورهای لمسی اسمارت رابر بهره می برد که بسیار نرم تر و واکنش گرا تر نسبت به لمس هستند.

ژاپن در حال حاضر شاهد افت جمعیت شدیدی است. نرخ پایین تولد سبب شده که خلا بزرگی در زمینه نیروی کار به وجود آید. افراد مسن به مراکزی که برای شان در نظر گرفته شده وارد می شوند اما جالب اینجاست که پرستار جوان به تعداد کافی برای رسیدگی به آن ها وجود ندارد.

ژاپن همیشه نیاز بالای خود به ربات را حس کرده. آن ها معتقدند به جای افزایش جمعیت، بهتر است ربات هایی به منظور انجام وظایف ساده بسازند. تصور کنید جمعیت یک کشور به قدری هوشمند باشند که جایگاهی برای کارهای کم ارزش وجود نداشته باشد.

سناریوی وحشتناک دیگری که می توان برای ژاپنی ها متصور شد، فروپاشی شان توسط همین ربات ها و هوش مصنوعی های شان است که مدت هاست استیفن هاوکینگ، ایلان ماسک و بیل گیتس را نگران کرده است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,794,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: