Loading...

ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

جک ما یکی از موفق ترین کارآفرینانی است که می توان از آن نام برد. کمپانی تجارت الکترونیکی وی، علی بابا، به ۱۰۰ میلیون خرید در طول روز پاسخ می دهد. ثروت Ma تقریبا ۲۰.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده.

اما پیش از اینکه وی ثروتمندترین فرد چین باشد، تقاضای کار در شرکت ها و مشاغل بسیاری را داده بود اما هر بار با پاسخ منفی روبرو شده است.

 

در مصاحبه اخیر با چارلی رز، جک ما ۳ بار برای ورود به کالج تلاش کرد اما هر بار شکست خورد. ماجرای کالج که تمام شد، وی برای ۳۰ شغل مختلف درخواست ارسال کرد و در همه آن ها رد شد.

ما به رز گفت: :”برای دریافت شغلی درون پلیس درخواست دادم اما آن ها گفتند تو خوب نیستی. حتی وقتی KFC به شهرمان آمد پیش آن ها هم رفتم. ۲۴ نفر درخواست شغل داده بودند و ۲۳ نفر قبول شدند. من تنها نفری بودم که قبول نشد.”

وقتی که Ma در سال ۱۹۹۸ علی بابا را تاسیس کرد با موانع بیشتری هم رو به رو شد.

برای مدت ۳ سال، این برند هیچگونه سوددهی نداشت و Ma باید خلاقانه فکر می کرد. یکی از اصلی ترین چالش های کمپانی این بود که راهی برای سیستم پرداخت نداشت و هیچ بانکی با آن ها کار نمی کرد.

در همین زمان، جک ما برنامه پرداخت خود با نام Alipay را راه اندازی کرد. این سیستم، پرداخت های متنوع از سراسر جهان توسط فروشندگان و خریداران با ارزهای مختلف را به یکدیگر تبدیل می کند.

ما می گوید: “بنابراین با افراد بسیاری در مورد Alipay صحبت کردم و گفتند این احمقانه ترین ایده ای است که تا به حال داشته ای. اگر این ایده احمقانه هم بود، من تا زمانی که مردم می توانستند از آن استفاده کنند اهمیت ندادم.”

امروز، ۸۰۰ میلیون نفر از سرویس Alipay استفاده می کنند. بنابراین به نظر می رسد که این ایده چندان هم احمقانه نبوده.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,777,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: