Loading...

ساخت نوعی تخم پرنده شفاف که می تواند مراحل رشد جنین را نشان دهد

اگر علاقمند هستید که بدانید جنین یک پرنده چگونه رشد می کند تنها کافی است که حفره ای را در تخم آن ایجاد نموده بعد از مشاهده کردن فضای داخل، آن منفذ ایجاد شده را بپوشانید.

اما این کار می تواند زندگی رویان را در معرض خطر قرار دهد و تصویری ناقص از آنچه در داخل این فضا در حال رخ دادن است را به نمایش بگذارد.

حالا پژوهشگران دانشگاه Tsinghua در پکن اعلام کرده اند که به روش بهتری برای این کار دست یافته اند.

 

آنها نوعی تخم پرنده شفاف ساخته اند که فرایند رشد جنین را شبیه سازی می کند و تک تک مراحل بزرگ شدن آن را نشان می دهد.

کلید حل این معما فرایندی خاص است که در جریان آن، نوعی پلیمر ارگانیک شکلی شبیه به تخم پیدا می کند و محیطی نسبتا طبیعی را برای پرنده ایجاد می کند.

همانطور که در ویدئو مشاهده می کنید این پوسته ها اندکی ترسناک هستند اما می توانند نقشی کلیدی را در درک بشر از فرایندهای حیات ایفا کنند.

آنها همچنین روشی موثق برای مشاهده روند رشد موجودات تخم گذار به شمار می روند و حتی می توان از طریق آنها اثرات داروها و ژن های نایاب را مورد پایش قرار داد.

روشن است که این پوسته های شفاف اثری در مطالعات مربوط به انسان و دیگر پستانداران ندارند با این همه، کشفیاتی که به موجب آنها به دست می آید می تواند نقشی بسیار سودمند در علم زیست شناسی داشته باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,187,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: