Loading...

Battery Doctor برنامه ای برای مدیریت مصرف شارژ باطری

هر چند در بسیاری از گوشی ها امکان اطلاع از میزان شارژ باطری وجود دارد و آیکنی برای آن معمولا در بالای صفحه نمایشگر در نظر گرفته شده است، ولی این امکان بسیار محدود است و خیلی از نیازهای کاربران را پوشش نمیدهد. از این رو برنامه هایی برای مدیریت مصرف شارژ باطری عرضه شده اند که Battery Doctor ضمن رایگان بودن یکی از بهترین آنها میباشد. شاید بتوان دانلود بالای ۱۵۰ میلیون و کاهش مصرف شارژ باطری تا ۵۰ درصد را دلیلی بر این ادعا دانست.

screenshot_1_q90

البته این برنامه جزء برنامه هایی نیست که به صورت خودکار بتواند پروسه های در حال اجرا را متوقف کند، ولی امکان دیدن و توقف پروسه ها و برنامه هایی با مصرف بالای شارژ باطری به صورت دستی در آن ممکن است. به محض اتمام نصب برنامه، یک آیکن باطری روی صفحه آغازین گوشی شما قرار خواهد گرفت که علاوه بر نمایش آمار مربوط به میزان شارژ باطری، راهی میانبر برای دسترسی به تنظیمات مربوط به باطری نیز به شمار می آید. بنابراین دیگر نیازی نیست برای تغییر تنظیمات باطری به صفحه تنظیمات گوشی تان مراجعه کنید. علاوه بر این امکان تغییر برخی تنظیمات مربوط به خود گوشی همچون میزان روشنایی صفحه نمایشگر که به شدت شارژ باطری را کاهش میدهند نیز از همین آیکن وجود دارد.

screenshot_2_q90

Battery Doctor میتواند پیش بینی کند در شرایط مختلفی همچون انجام بازی ها، استفاده از وای فای، و … چقدر زمان تا اتمام کامل شارژ باطری باقی مانده و بدین ترتیب میتواند کاربر را در زمان بندی فعالیت های مختلف خود در شرایطی که امکان شارژ باطری وجود ندارد یاری دهد. همچنین برنامه مانند بسیاری از برنامه های دیگر در این زمینه مقدار زمان باقی مانده برای شارژ کامل باطری و دمای باطری را نیز میتواند به شما نشان دهد. از قابلیت های جالب این برنامه میتوان به داشتن حالت های مختلفی برای صرفه جویی در مصرف شارژ باطری همچون حالت کلاس، کار و خواب اشاره کرد که در هر کدام از این حالت ها با توجه به میزان استفاده کاربر از گوشی برخی از تنظیمات آن غیرفعال شده و تا حدودی در مصرف شارژ باطری صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر این برنامه دارای حالتی به نام حالت صرفه جویی است که مصرف شارژ باطری را به حداقل کاهش میدهد. در این حالت تمام قابلیت های گوشی غیرفعال میشوند و فقط قابلیت های برقراری تماس تلفنی و ارسال و دریافت پیامک فعال باقی میمانند. حالت مذکور در موارد اضطراری که شارژ گوشی بسیار کم است و فقط نیاز دارید گوشی برای مدت زمان بیشتری روشن بماند کاربرد دارد.

screenshot_5_q90

از دیگر قابلیت های برنامه میتوان به اعلان دهی هنگام شارژ کامل، راهنمایی بهتر کاربر برای شارژ باطری، فعال یا غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای از همان آیکن باطری تنها با یک لمس، نمایش میزان شارژ باطری بر اساس درصد، امکان توقف برنامه ها حتی زمانی که صفحه نمایشگر گوشی خاموش است، داشتن رابط کاربری ساده و امکان مدیریت مصرف شارژ باطری توسط پردازشگر گوشی البته در گوشی هایی که دسترسی به پوشه های سیستمی (روت) در آنها فراهم شده است، اشاره کرد.

screenshot_7_q90

اگر تا به حال از برنامه های مدیریت مصرف شارژ باطری استفاده نکرده اید ما این برنامه را به شما پیشنهاد میکنیم. حتی اگر تجربه استفاده از این نوع برنامه ها را نیز داشته باشید، از نصب این برنامه پشیمان نخواهید شد.

Download-az-Iranapps
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,240,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: