Loading...

انتشار تصاویر تازه از سقوط هواپیمای TransAsia تایوان

تصاویر جدیدی از سقوط هواپیمای خطوط هوایی TransAsi به شماره پرواز GE235 روی رودخانه ای در نزدیکی تایپه پایتخت این کشور در فضای مجازی منتشر شده که گفته می شود توسط برخی از رانندگان ضبط شده است.

در این فیلم که صحت آن نیز تأیید نشده هواپیمای توربین دار ATR-72 با نزدیک شدن به سطح رودخانه در این شهر به سمت چپ منحرف شده و سقوط می کند.

 

بنابر گزارش Apple Daily این هواپیما دارای ۵۸ سرنشین بوده که پنج نفر از آنها خدمه پروازی و مابقی مسافرانش بوده اند. اما فرانکی فنگ سخنگوی TransAsia نتوانست شمار افرادی که در این پرواز بوده اند را تأیید کند.

شورای ایمنی هوایی تایوان نیز تأیید کرده که حوالی ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح به وقت محلی هواپیمایی از آسمان تایپه سقوط کرده است.

این مقام آگاه، اعلام داشت که در جریان این سانحه دو نفر از سرنشینان هواپیما جان خود را از دست داده اند اما گزارشات دریافتی از رسانه های محلی نشان می دهد که تعداد قربانیان بیشتر از این میزان است.

از سویی رسانه های دولتی تایوان نیز اعلام داشته اند که بدنبال سقوط این هواپیما هشت نفر از سرنشینان آن جان خود را از دست داده اند و خبرگزاری رسمی چین، شین هوا، هم  آمار کشته شدگان را ۹ نفر اعلام کرد.

گفته می شود که ۲۷ نفر از مسافران این پرواز نیز به خاطر وخامت اوضاع به بیمارستان انتقال داده شده اند.

تصاویر تأیید نشده از این هواپیما که نشان می دهد بال آن با یکی از خودروهای در حال حرکت در کنار مسیر اضطراری برخورد می کند توسط یکی از کاربران توئیتر با نام کاربری Missxoxo 168 در این سایت اجتماعی بارگزاری شده است.

 

در عکس های منتشر شده توسط کانال ماهواره ای TVBS تایوان یک تاکسی به شدت خسارت دیده در این مسیر به نمایش در آمده که احتمال می رود به خاطر برخورد با بال هواپیمای یاد شده دچار این مشکل شده.

سه ساعت پس از آنکه مقامات هوایی تایوان خبر وقوع این سانحه را اعلام کردند، تصاویر زنده ای از این هواپیمای سانحه دیده در کانال های تلویزیونی تایوان پخش شد که گروه های نجات را در حالی که تلاش دارند مصدومان و حادثه دیدگان را از داخل هواپیما خارج نمایند، نشان می دهند.

عکس هایی که توسط تیم کولپان روزنامه نگار حاضر در محل گرفته شده نشان می دهد که بخش اعظمی از بدنه این هواپیما در آب فرو رفته و گروه های نجات تلاش می کنند از طریق قایق ها بادی به بدنه آن نزدیک شوند.

مقامات دولتی شهر تایپه نیز نوعی مرکز مدیریت بحران را برای بررسی مشکلات به وجود آمده در جریان این سانحه تشکیل داده اند.

باید یادآور شویم که این دومین هواپیمای توربینی ATR-72 است که ظرف ۶ ماه اخیر در تایوان دچار سانحه می شود. در تیر ماه گذشته نیز پرواز شماره ۲۲۲ TranAsia در منطقه مرزی تایوان به نام پنگو دچار سانحه شد و ۴۸ نفر از مسافرانش جان خود را از دست دادند.

در دهه های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی، تایوان شاهد سوانح هوایی مرگباری بود و حالا این ۲ مورد سقوط ضربه بسیار سختی را بر پیکره صنعت هوایی آن کشور وارد کرده و به نوعی تلاش ها در جهت پاکسازی سوابق بد پروازی خطوط هوایی این کشور را باطل نمود.

پیش از سانحه تیر ماه، آخرین سقوط مرگبار هوایی در این کشور در اردیبهشت سال ۲۰۰۲  رخ داد و در جریان آن پرواز ۷۴۷ چاینا ایرلاین که از تایپه عازم هنگ کنگ بود دچار سقوط شد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,455,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: