Loading...

تویوتا از واقعیت مجازی برای آموزش به رانندگان بهره می برد

عدم توجه کافی به مسیر حرکت از مهمترین دلایل بروز تصادف در جاده ها و خیابان هاست. همین مساله منجر شده که تویوتا راهی برای کاهش خطرات در این رابطه پیدا کند.

تویوتا در برنامه ای تحت عنوان TeenDrive365 قصد دارد با کمک واقعیت مجازی و استفاده از عینک واقعیت مجازی Oculus Rift شرایطی را مهیا کند که رانندگان نوجوان و حتی والدین آنها را به چالش بکشد.

 

در این برنامه راننده باید در شرایط متفاوت سعی کند توجه کافی اش به جاده را حفظ کند. در این سیستم بسیاری از چیزهایی که می توانند منجر به حواس پرتی راننده و تصادف او در مسیر شوند بهره برده شده تا آنها توجه به جاده را ملکه ذهنشان کنند.

استفاده از واقعیت مجازی منجر به ایجاد یک تجربه نزدیک به واقعیت شده و باعث یادگیری بهتر رانندگان جوان و تازه کار می شود.

استفاده از این شبیه ساز رانندگی در تور ویژه ای که در آمریکا برگزار می شود برای علاقمندان رایگان خواهد بود.

از امروز و در نمایشگاه بین المللی خودرو که در بوستون برگزار می شود، اولین نمونه از این شبیه ساز رونمایی می شود. تویوتا برنامه دارد مجموعا ۱۰ نقطه در آمریکا را در جریان این برنامه پوشش دهد که شهرهای مهمی همچون شیکاگو، دالاس، نیویورک و واشنگتن از جمله آنها هستند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 195,835,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: