Loading...

دوبی با برف به استقبال کریسمس می رود

برف یکی از آن مواردی است که به هیچ وجه نمی توان انتظار آن را در شهری مثل دوبی داشت. دما در این شهر در تابستان به ۴۰ درجه و در زمستان نیز به حداقل ۱۲ درجه می رسد و هوا هرگز آنقدر سرد نمی شود که شهروندان شاهد نعمتی همچون برف باشند.

اما این موضوع دلیلی شده است تا یک گروه آلمانی دست به کار شده و یکی دیگر از عجایب را در دوبی خلق نماید. دوبی که همواره پذیرای رویدادهایی نامتعارف، همچون فروشگاهی در زیر آب است، این بار آماده می شود تا برف مصنوعی در خیابان های خود را به نمایش بگذارد.

بر اساس طرحی که به مناسبت کریسمس پیاده سازی شده، محققین آلمانی در سطح خیابان های جزیره ای خاص از دوبی، دستگاه های برف ساز را کار گذاشته اند تا با کمک آن ها، بارش برف را شبیه سازی کنند. اما چالش اصلی زمانی است که برف بر روی زمین می نشیند.

این گروه آلمانی با استفاده از لوله های زیرزمینی، دمای خیابان ها را پایین آورده و به ماندگاری برف کمک می کنند. اما در نهایت زمانی که برف های باریده شده آب می شوند، سیستمی که در سطح خیابان ها قرار دارد، آب را مجدد جمع می کند و آن را به برف تبدیل می نماید.

این گروه آلمانی هم اکنون موفق شده اند تا یک آدم برفی را با این تکنیک ایجاد نموده و آن را در گرمای طاقت فرسای دوبی، سر پا نگه دارند. به لطف پیشرفت تکنولوژی، اکنون لمس گرما برای آدم برفی ها آرزو به حساب نمی آید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,239,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: