Loading...

دو ربات، یک ماموریت و بی نهایت احتمال برای ناسا در مسابقات روبوتیک دارپا

به نظر می رسد که تیم Jet Propulsion Laboratory ناسا، با پروژه RoboSimian و مسابقات روباتیک دارپا بسیار مشغول بوده. اما نتیجه این همه تماش چه بوده؟ روباتی با نام Surge یا Surrogate که ۱٫۳۷ متر قد و تقریبا ۹۱ کیلوگرم وزن دارد.

 

برخلاف ورژن پیشین تولید شده در JPL، این روبات با دو دست، سر و ستون مهره ها شباهت بیشتری به انسان دارد. این ساختار به Surge اجازه می دهد با اجسام تعامل بهتری برقرار کند. همچنین، تجهیزات LiDAR در سر وی تعبیه شده که روبات را با پرتوهای لیزری به ساخت نقشه های ۳ بعدی قادر می سازد.

تنها یک مشکلی وجود دارد. Surge نمی تواند از سطوح سخت و پر افت و خیز گذر کند چرا که روی یک مجموعه چرخ قرار گرفته و پا ندارد. جدا از این مسئله، روی بدن وی تنها یک دوربین می توان کار گذاشت.

در سوی دیگر، RoboSimian با داشتن ۴ پایش، می تواند از سطوح بسیار ناهموارتر گذر کند و ۷ دوربین روی خود جای دهد. همین مسئله باعث می شود که روبات اول JPL برای عملیات های نجات گزینه بهتری باشد، دقیقا همان ویژگی هایی که دارپا به دنبال آن می گردد.

به هر روی، پس از ۶ ماه بررسی روی هر دو روبات، JPL تصمیم گرفته که RoboSimian را به مسابقات نهایی روبوتیک دارپا در ژوئن ۲۰۱۵ بفرستد. LiDAR ای که روی سر Surge قرار دارد می توان ابزاری مفید باشد و مهندسین ناسا سعی دارند این ویژگی را پیش از شروع مسابقات به RoboSimian اضافه کنند. همچنین، JPL در حال همکاری با چند سازمان دیگر است تا راه رفتن روباتش را سرعت بخشد.

در طول فینال، با پروژه ها و روبات های مختلفی روبرو خواهیم شد. شما می توانید تمام رقبای RoboSimian را در وبسایت رسمی مسابقات ببینید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,241,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: