Loading...

هکرهای Sony Pictures پیش از حمله به کارمندان ایمیل هشدار ارسال کرده بودند

هک اخیر کمپانی Sony Pictures این روزها نقل همه محافل تکنولوژیک شده است. این حمله خسارت سنگینی را بر دوش سونی انداخت و حالا خبری منتشر شده که گویا گروهی که مسئولیت این هک اخیر را بر عهده گرفته اند، سه روز پیش از آغاز حملات خود به تعدادی از کارمندان این کمپانی ایمیل هشدار ارسال کرده بودند.

 

بنا به گزارش Mashable، این ایمیل تهدید آمیز به افرادی همچون مدیر عامل سونی پیکچرز، مایکل لینتون و همچنین دستیارش، امی پاسکال و برخی دیگر از افراد ارسال شده بود. متن ایمیل ارسال شده بدین شرح است:

ما از Sony Pictures ضربه سختی خورده ایم.
برای جبران آن، ما درخواست غرامت پولی کرده ایم.
خسارت را جبران کنید و یا در غیر این صورت، Sony Pictures بمباران خواهد شد.
شما ما را می شناسید. ما صبر زیادی نداریم.
بهتر است عاقلانه برخورد کنید.

از طرف God’sApstls

مشیبل این ایمیل را درون فایل های حساب کاربری پاسکال پیدا کرده است که البته به نظر می رسد شخص او این ایمیل را ندیده بود. امضایی که در پای این ایمیل زده شده بود، یعنی God’sApstls در نرم افزارهای مخربی که در حمله ۲۴ نوامبر به سیستم های سونی پیکچرز به کار رفته بود هم دیده شده است.

هنوز با گذشت بیش از دو هفته از این اتفاق، عاملان این هک ناشناس باقی مانده اند، هرچند گفته شده که این حملات به کره شمالی مرتبط می شود. این دولت نسبت به تمسخر رهبر این کشور، کیم جونگ اون در فیلم Interview اعلام نارضایتی کرده و البته با اعلام بی اطلاعی از عاملان این هک، گفته که از کرده آنها خوشنود است.

در ایمیل دریافتی می توان متوجه شد که شخص نگارنده انگلیسی زبان نبوده و با توجه به لحن بیان و خصومتی که در متن دیده می شود، شائبه ارتباط عاملان با کره شمالی را تقویت می کند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,241,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: