Loading...

جایگزین شیمی درمانی توسط پژوهشگران ایران ساخته شد

پژوهشگران ایرانی موفق به ساخت دستگاه از بین برنده سلول های سرطانی شدند که به سلول های سالم بدن آسیب نمی رساند. این دستگاه با استفاده از فناوری نانو ساخته شده است.

محققان شرکت دانش بنیان «نانو سیستم پارس» با استفاده از نانو ذرات و گرمای حاصله از ایجاد میدان مغناطیسی قوی و هدفمند موفق به تولید دستگاه «هایپرترمیا» شدند که بدون آسیب رساندن به سلول های سالم سلول های سرطانی را از بین می برد. این روش می تواند جایگزین شیمی درمانی شود.

مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه تست ها بر روی سلول های سرطانی کشت شده توسط دستگاه در خارج از بدن انجام می شود، اظهار کرد: در بیمارستان امام خمینی با استفاده از همین سیستم، تحقیقاتی انجام شده که در آینده نزدیک بر روی حیوانات کوچک نیز اعمال خواهد شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه سلول های سرطانی اکثرا در دمای بیش از ۴۲ درجه سانتیگراد نابود می شوند،خاطر نشان کرد: با این روش و استفاده از ذرات مغناطیسی نانو، با گرمایی که دستگاه فقط در اطراف سلول های سرطانی ایجاد می کند، آنها از بین رفته و تقریبا هیچگونه آسیبی به سلول های سالم بدن وارد نمی گردد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,818,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: