Loading...

ساخت دستگاه آشکار ساز مواد مخدر و دارو در ایران

متخصصان ایرانی یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت دستگاه آشکار ساز مواد مخدر و دارو با تشخیص نوع آن شدند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان داخلی با اشاره به اینکه محصول مشابه داخلی ندارد، اظهار کرد: «محصول تولیدی ما نسبت به مشابه خارجی برتر است زیرا در دستگاه خارجی از منبع رادیو اکتیو استفاده شده، که به طور کلی باید تحت نظر آژانس انرژی هسته ای باشد. اما محصول ما با منابع یونیزاسیون کرونا طراحی و ساخته شده که بر همین اساس شدت سیگنال آن حداقل ۱۰ برابر دستگاه خارجی است.»

 

به گفته وی، حساسیت و سرعت تشخیص بسیاربالا (در حدود نانو گرم و ۸ ثانیه)، عدم نیاز به مواد مصرفی، قابلیت افزایش ماده مورد شناسایی و بومی بودن، از مهمترین ویژگی های این دستگاه است.

احمد حاج آقا معمار درباره تولید انبوه این دستگاه عنوان کرد: «میزان تولید انبوه محصول مذکور بستگی به تقاضا دارد اما ظرفیت ما چیزی حدود حداقل ۱۰۰ عدد در سال است.»

او در مورد کسانی که در این پروژه فعالیت می کنند افزود: «این افراد همگی در حوزه خود متخصص هستند، اما در قسمت تولید شرکت که نیاز به دستگاه های دقیق دارد، برون سپاری شده است.»

به گفته آقا معمار قیمت این محصول یک سوم مشابه خارجی است که تولید آن صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری خروج ارز از کشور را در بر دارد.

مدیرعامل شرکت تحقیقاتی تولیدی ردیاب شیمی اصفهان با درخواست کمک بیشتر از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از این نوع محصولات و پژوهش ها یاد آور شد: «این معاونت حمایت هایی در اعطای وام و تسهیلات از ما انجام داده که این میزان برای تولید انبوه این محصول کم است.»

وی اضافه کرد: «با توجه به معضل روز افزون مواد مخدر و روان گردان در کشور، دستگاهی جهت شناسایی و تشخیص آنها ۱۰۰ درصد مورد نیاز است و هر شهری باید تعدادی از این محصول را داشته باشد.»

آقا معمار معتقد است، نیروهای انتظامی، گمرک، فرودگاه ها، زندان ها، دادگاه ها، مراکز تشخیص هویت، پزشک قانونی و بیمارستان ها مشتریان اصلی این محصول خواهند بود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,210,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: