Loading...

اپل شاید اولین شرکت با ارزشی معادل ۱ تریلیون دلار باشد

این روزها پرسشی بسیار اساسی در اطراف اپل مطرح است، آیا این شرکت بدل به اولین کمپانی با ارزش یک تریلیون دلار خواهد شد؟ و البته هر روز سرمایه گذاران بیشتری به این پرسش پاسخ مثبت می دهند. برند ساکن کوپرتینو هم اکنون ارزشش معادل ۶۷۰ میلیارد دلار است و این در حالیست که ارزش دومین کمپانی قدرتمند دنیا یعنی مایکروسافت تنها به ۴۰۹ میلیارد دلار می رسد.

 

آیا تولید کنندگان آیفون می توانند به هدف یک تریلیون دلاری دست پیدا کنند؟ این مسئله و این نقطه جایگاهی بوده است که برای سال های متوالی شرکت های مختلف تلاش کرده اند به آن دست یابند و هرگز موفق نشده اند. در زمان انفجار حباب دات کام پیش بینی می شد عاقبت ارزش سهام یکی از کمپانی های اینترنتی به عددی ۱۳ رقمی برسد که البته همگی ما آگاه هستیم چگونه هرگز این اتفاق محقق نشد.

اما در حال حاضر بسیاری بر این باور هستند شرایط نسبت به زمان انفجار حباب دات کام فرق کرده است. Steve Einhorn از مشاورین مالی شرکت امگا و Carl Icahn از سرمایه گذارن بسیار معروف هر دو تاکید دارند دستیابی اپل به ارزش یک تریلیون دلاری ابداً دور از دسترس نیست و به زودی این مسئله محقق می گردد.

البته عده ای از تحلیل گران در نظریه های خود دستیابی به این مسئله را در بازه ی زمانی بسیار سریع محتمل نمی بینند، این افراد معتقد هستند طی ۱۸ ماه آتی ارزش سهام برند اول جهان به رقم ۱۱۷ دلار در ازای هر سهم خواهد رسید که سبب می گردد این شرکت ۶۸۶ میلیارد دلار ارزش گذاری شود.

اپل برای رسیدن به هدف ۱ تریلیون دلاری خود لازم است ارزش هر سهمش به ۱۶۷ دلار برسد و این رقم نیازمند جهشی ۴۶ درصدی محسوب می گردد و البته نباید از خاطر برد علیرغم تحلیل های صورت پذیرفته ارزش سهام این شرکت تنها در سال جاری ۴۰ درصد رشد کرده است.

آیا اپل نیز درگیر حباب های اقتصادی شده و به یکباره دچار انفجار خواهد شد؟ و یا عاقبت موفق می شود هدف و رویای دیرینه کمپانی های تکنولوژیک را محقق نماید؟ این موارد را تنها زمان معین خواهد کرد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,867,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: