Loading...

صندوق حمایت از صنعت بازی سازی ایرانی تشکیل می شود

صندوق حمایت از بازی سازی ایرانی قرار است پس از تصویب در شورای عالی فضای مجازی تشکیل شود. طرح این صندوق در کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای فضای مجازی این شورا به تصویب رسیده و در انتظار ورود به جلسه اصلی شورای عالی فضای مجازی است.

صندوق مذکور با هدف حمایت از صنعت بازی‌ های رایانه ای ایرانی از طریق وضع قوانین برای کنترل بازار محصولات خارجی و فروش هولوگرام به این بازی ها تشکیل خواهد شد.

 

این در حالی است که تاکنون وظیفه حمایت از بازی سازی ایرانی بر عهده بنیاد ملی بازی های رایانه ای و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزرات ارشاد بود. هنوز درباره چگونگی ارتباط این صندوق با بنیاد یا وزارت خانه های ارتباطات و ارشاد مطلبی بیان نشده است.

بر اساس آمار های موجود  تا به حال بیش از ۲۰۰ بازی رایانه ای در سطوح مختلف و برای پلتفرم های متفاوت رایانه ای در ایران طراحی و به بازار ارائه شده است. برخی از این بازی ها در مسابقات و جشنواره های بین المللی موفق به کسب عناوین برتر شده و مورد تقدیر قرار گرفته اند.

گفته می شود در صورت تشکیل این صندوق، بودجه های دولتی برای حمایت از بازی ها و بازی سازان ایران افزایش خواهد یافت.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,267,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: